BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

7 Sierpień 2019

Mobilność osób niepełnosprawnych – przegląd urządzeń

Centrum Wózków Inwalidzkich organizuje w dniu 12 oraz 13 sierpnia 2019 roku w godzinach 10:00 – 18:00 na Placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur jedyny w swoim rodzaju, NAJWIĘKSZY przegląd urządzeń zwiększających mobilność osób niepełnosprawnych w Polsce. 

Osoby niepełnosprawne lub mające problemy z poruszaniem będą miały zapewnioną możliwość przetestowania rozwiązań zwiększających ich mobilność:

– Skutery elektryczne (liczba szt. 20)
– Wózki Inwalidzkie elektryczne (liczba szt. 20) 
– Napędy elektryczne do wózków manualnych (również dla opiekuna) (liczba szt. 10)   
– Dostawki elektryczne
– Podnośniki osób niepełnosprawnych do samochodu (liczba szt. 6) 
– Foteliki dla niepełnosprawnych (liczba szt. 15) 
– Systemy pasów stabilizujących osobę w samochodzie (liczba szt. 4)

W całej Polsce, można spotkać obecnie wiele tego typu urządzeń, jednak w żadnym miejscu nie można ich porównać, zobaczyć i przetestować jednocześnie. Bardzo często dystrybutorzy konkurencyjnych urządzeń usytuowani są w różnych zakątkach Kraju. Nawet kiedy dystrybutor zapewni prezentacje sprzętu w miejscu zamieszkania, zaprezentuje jedynie oferowaną przez niego markę. Kiedy klient chciałby wybrać świadomie, musi zapraszać do siebie kolejno przedstawicieli, co bardzo często jest niemożliwe lub  trwa wiele miesięcy, a klient finalnie pozostaje niezdecydowany. Bardzo często wybiera rozwiązanie które w ogóle mógł zobaczyć, a nie to które jest dla niego najlepsze.

Chcemy odmienić sytuacje przynajmniej na 2 dni w roku i stworzyć ludziom możliwość świadomego wyboru. W naszym starzejącym się społeczeństwie, pojawia się co raz więcej oznak otwartości na tego typu produkty. Z roku na rok sytuacja Polskiej rodziny również się poprawia, i urządzenia od lat używane na zachodzie europy nie pozostają już tylko w sferze marzeń osoby potrzebującej. Jesteśmy tego naocznymi świadkami, i z całych sił chcemy ten powolny proces, przyśpieszyć.

Jako jedyni w Polsce, kumulujemy zdecydowaną większość najbardziej powszechnych w Polsce marek, w jednym terminie oraz w jednym miejscu. Nieodpłatnie, niezobowiązująco oraz obiektywnie.

Ponadto, chcemy żeby osoby już używające podobnego sprzętu w Lublinie, mogły spotkać się w jednym miejscu. Gdzie zarówno użytkownicy jak i osoby oglądające z ciekawości mogli by zobaczyć, przyswoić i powoli akceptować zmieniającą się rzeczywistość. 

Zależy nam żeby widok takich osób już nikogo nie dziwił, stąd prośba i apel do wszystkich, którzy obecnie poruszają się na takich urządzeniach, żeby przyjechali.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu na stronie facebookowej. Tam będą wszelkie aktualizacje. 

 

Rafał Kowalski

 

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: