BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

21 Marzec 2019

Monodramy z tłumaczeniem na PJM i koncert z pętlą indukcyjną

Fundacja Kultury bez Barier wraz z organizatorami Przebudzenia Wiosny zaprasza w najbliższą sobotę 23 marca 2019 roku od godz. 19:00 do Centrum Spotkania Kultur Plac Teatralny 1 na monodramy z tłumaczeniem w Polskim Języku Migowym oraz koncert Mariny Mulopulos i Borysa Kunkiewicza z pętlą indukcyjną. Wstęp wolny – obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne w kasie CSK.

Program:

19:00 – spektakl „Jednocześnie” (Duża Kieszeń Sceny – poziom +1) – monodram w PJM
20:00 – spektakl „Kwiaty dla Algernona”  (Mediateka – poziom +3) – monodram w PJM
21:00 – koncert Mariny Mulopulos i Borysa Kunkiewicza (Sala Operowa poziom +1) – pętla indukcyjna

Opis:

„Jednocześnie” Jewgienija Griszkowca – monodram Przemysława Stippy

Na pierwszy rzut oka nasze życie jest serią następujących po sobie wydarzeń, czynności, myśli. Jednak, gdy spojrzymy na siebie uważniej, okazuje się, że – to, co w nas i to, co obok nas – dzieje się jednocześnie. W tym samym czasie myślimy o rożnych sprawach, wykonujemy kilka czynności, jesteśmy częścią wielu grup czy społeczności, a nasze ciała można podzielić na elementy, które działają synchronicznie. Temat jednoczesności tak mocno zafascynował bohatera monodramu Griszkowca, że postanowił na oczach widzów dokonać wiwisekcji własnego życia, rozłożyć je na czynniki pierwsze i odpowiedzieć na ważne pytania: Kim jestem? Czy mój mózg, moja ręka, moje oko to też ja? Jak mam postrzegać świat? Jak rozumieć w nim siebie? Jak czerpać z niego więcej? Spektakl jest zaproszeniem do intymnej podróży w głąb nas samych, do rozmowy o człowieku, jego cielesności, emocjonalności, wrażliwości.

„Kwiaty dla Algernona” Daniela Keyes’a – monodram Tomasza Błasiaka

Wielowarstwowa, głęboko poruszająca historia młodego, upośledzonego mężczyzny, który tak bardzo pragnął „być mondry”, że poddał się eksperymentowi sztucznego powiększenia inteligencji. Notatki i nagrania dokonywane przez głównego bohatera wprowadzają nas w świat widziany w sposób prosty, nieskomplikowany a jednocześnie bardzo szczerze odbierany przez osobę o wyjątkowej wrażliwości. Dzieło Keyes’a inspirowało już twórców filmowych jak również teatralnych na całym świecie.

Koncert Mariny Mulopulos z zespołem (Paolo del Vecchio i Luca Urciuolo)

Marina Mulopulos to włosko-grecka piosenkarka, ma rzadki talent: potrafi używać swojego głosu jako instrumentu, od wielu lat eksperymentuje ze swoim głosem jako narzędziem. W swoich piosenkach opowiada o radościach i smutkach, emocjach i sugestiach, które każdy skrywa w swojej duszy. Śpiewa i pisze zarówno w języku greckim, jak i włoskim. W swojej twórczości Marina łączy siłę jej ojczyzny – Grecji, jej doświadczenie we Włoszech oraz blues z całego świata, którego słucha i czerpie inspiracje.

Koncert i jam session Borysa Kunkiewicza wraz z artystami polskiej sceny muzycznej
Borys Kunkiewicz – urodzony w Lublinie, rocznik 1988. W wieku szkolnym udzielał się w muzycznych projektach takich jak Michelle Was Wrong, Olga Matuszewska, Devoted and Rudd Sound oraz Gap Year. Po ukończeniu studiów inżynierskich na wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Warszawskiej wrócił do Lublina i zaczął zajmować się produkcją muzyczną i organizacją imprez promujących nową, polską muzykę na lubelskiej scenie pod szyldem OBRS EVENTS (The Dumplings, Mikromusic). Tutaj też założył z bratem pracownię architektoniczną Kunkiewicz Architekci. W 2012 roku rozpoczął działalność muzyczną jako Stonkatank i OBRS. W 2014 roku wraz z Łukaszem Maronem stworzył zespół Flemings. W roku 2016 zaczął współpracę z braćmi Kacperczyk jako Suumoo. W pierwszej połowie 2018 roku stworzył album solowego projektu – Floson (FLSN). Skomponował muzykę do Szekspirowskiego dramatu – “Wieczór Trzech Króli”, w reżyserii Artura Tyszkiewicz, którego premiera miała miejsce w styczniu 2019. Obecnie pracuje nad kilkoma multidyscyplinarnymi projektami, łącząc architekturę, muzykę i nowe media.

 

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
www.spotkaniakultur.com

Fundacja Kultury bez Barier

www.kulturabezbarier.org

www.facebook.com/FundacjaKulturyBezBarier

 

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: