BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

25 Czerwiec 2014

NAGRODA BAKKEN’A DLA PACJENTÓW POMAGAJĄCYCH INNYM

Pacjenci, którzy otarli się o śmierć, ale dzięki postępowi medycyny odzyskali zdrowie i sprawność, często czują głęboką potrzebę zaangażowania się w działalność charytatywną.

Chcą pomagać innym, w myśl idei „żyję – daję”. Właśnie dla nich jest nagroda im. Earla Bakken’a, założyciela firmy Medtronic:
20 tys. dolarów i wyjazd na Hawaje.


Nagroda Bakken’a, której mecenasem jest firma Medtronic, to międzynarodowy program aktywizujący do działania społecznego pacjentów, żyjących dzięki wszczepionym urządzeniom medycznym.
Moim marzeniem jest, aby pacjenci na całym świecie wykorzystywali swoje nowe, wygrane życie, pomagając innym. Mam nadzieję, że ich historie i działanie będą inspirować kolejnych pacjentów do dawania siebie innym, zgodnie z zasadą ŻYJ – DAWAJ!”- mówi Earl Bakken, założyciel firmy Medtronic i pomysłodawca projektu.

 

Nagrodę, 20 tys. dolarów, przeznaczoną na realizację celów organizacji społecznej, w której działa laureat,
a także podróż na Hawaje, ma szansę wygrać każdy, kto opowie, jak pomaga innym i spełni trzy warunki:

– ma skończone 14 lat

żyje, bądź odzyskał nową jakość życia, dzięki wszczepionemu urządzeniu medycznemu DOWOLNEGO PRODUCENTA, które pomaga mu walczyć z chorobą: serca, kręgosłupa, cukrzycą, zaburzeniami neurologicznymi, gastroenterologicznymi lub urologicznymi

– od co najmniej 6 miesięcy aktywnie działa w dowolnej organizacji non profit.

Wnioski o przyznanie nagrody, osobiście lub w imieniu pacjenta, można składać do 18 lipca br. poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.LiveOnGiveOn.org.

Spośród zgłoszonych historii, zostanie wybranych 10. Ich bohaterowie spotkają się z Earlem Bakken’em
i przedstawicielami firmy Medtronic na Hawajach i tam odbiorą nagrodę pieniężną. Dodatkowo, za każdy złożony wniosek, firma Medtronic przekaże 10 dolarów na projekt „HOPE”, pomagający chorym na całym świecie powrócić do zdrowia.

Uczestnicy, rejestrując się na stronie konkursu, staną się członkami Społeczności Bakken’a, stworzonej przez Medtronic. Jest to wirtualna platforma pacjentów z całego świata, z wszczepionymi urządzeniami, niosących pomoc innym, która daje im możliwość wzajemnego komunikowania się.

 

Regulamin konkursu i dodatkowe informacje dostępne są również na: Facebook.com/LiveOnGiveOn.

 

Kontakt:
Sylwia Jaczyńska-Kolasza
PRIMUM PR
tel. 608 016 254
tel.22 690 67 48
s.jaczynska@primum.pl

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: