BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

4 grudzień 2014

Niech żyje nam górnicza brać!

Warsztat Terapii Zajęciowej gościł w swoich progach niecodziennego gościa.  3 grudnia w przeddzień święta św. Barbary patronki górników, potocznie zwanego „Barbórką” z wizytą u podopiecznych Warsztatu zagościł górnik z pobliskiej kopalni Nadrybie.

 

001

Wizyta górnika sprawiła nam bardzo dużą radość, mogliśmy dowiedzieć się na czym polega praca pod ziemią, jakie znajdują się tam maszyny, co oznaczają kolory pióropusza na górniczym czako, co to jest młot a co to kilof… Pan Jurek opowiadał nam również o Skarbku mieszkającym na kopalni.

 

002

 

Wizyta spotkała się z bardzo dużym zaangażowaniem naszych Uczestników. Zadawali mnóstwo pytań, byli bardzo ciekawi i wnikliwi.

003

Pan Jurek przygotował dla nas słodką niespodziankę oraz książkę o kopalni „Bogdanka”.

W geście podziękowania został oprowadzony przez wszystkich Uczestników po poszczególnych pracowniach oraz został obdarowany aniołkiem na szczęście.

004

005

Bardzo dziękujemy za wizytę.

W dniu  święta górników życzymy im bezpiecznej pracy, tyle samo wyjazdów co zjazdów, satysfakcji z wykonywanej pracy, której efekty ocieplają nasze zmarznięte dłonie.

Szczęść Boże!

 006

Zgodnie z tradycją Uczestnicy Warsztatu odwiedzili Zarząd Kopalni „Bogdanka”.
Przy akompaniamencie harmonijki ustnej z wyśpiewanymi życzeniami wręczyli Członkom Zarządu Kopalni anioła stróża, mającego chronić wszystkich górników oraz ich rodziny, jak również choinkę jako symbol obfitości.
Zostaliśmy ugoszczeni słodyczami oraz ciepłym słowem. Reprezentanci Warsztatu zostali zobowiązani do przekazania drobnych upominków w postaci artykułów szkolnych, kubków oraz słodyczy dla swoich kolegów i koleżanek czekających w Warsztacie w Janowicy.
„Górnicy, górnicy
co węgiel kopiecie
siedzicie pod ziemią
o świecie nie wiecie.
Na świecie, na świecie
słoneczko nom świeci,
a u Was pod ziemią
pot po plecach leci.”
Niech trud waszej codziennej pracy będzie doceniany nie tylko od święta, a słońce niech rozgrzewa Wasze serca do podążania do celu każdego dnia.

Katarzyna Płoszaj

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: