BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

22 Maj 2017

Niepełnosprawni w biznesie

W dniu 18 maja 2017 roku w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „WSPAniale jest się rozwijać – niepełnosprawni w biznesie” poświęcona rozwojowi osób z niepełnosprawnościami w biznesie.

Podczas sesji naukowej prelegenci mówili o tym, że biznesmen nie powinien bać się nowych sytuacji, nie powinien bać się ryzyka, ale dostrzegać okazje i je wykorzystywać. Winien mieć świadomość miejsca i okoliczności, brać odpowiedzialność nie tylko za siebie i własne wybory, ale za innych ludzi. Wiedzieć, że pomysł nie może być pewnikiem, ale zawsze jest szansą.

Nowoczesny e-biznes w obecnej dobie Web 2.0 nastawiony jest na kreatywność niezbędną do tworzenia atrakcyjnych treści, publikowania ich czy promowania na blogu i w mediach społecznościowych. Innowacyjność powinna pokazywać, że niepełnosprawność nie oznacza braku kompetencji. W większości wypadków niepełnosprawny pracownik nie domaga się specjalnych przywilejów i nie powoduje dodatkowych problemów i obciążeń dla firmy. Postęp techniki pozwala osobom z niepełnosprawnościami pracować w dziedzinach w których do niedawna byli wykluczeni.

Fotorelacja

no images were found

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: