BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

18 Luty 2014

Nietypowa wizyta

„Czy świat wydaje Ci się czasami niedostępny?

W takich chwilach ucz się od słońca – otwartości na zmiany,

uśmiechu o poranku i ciepła od innych”

Taka otwartość na zmiany miała miejsce 14 lutego 2014 r. Uczestnicy Zespołów „Figiel”, „Bębnoludy” i solista – Łukasz Lisek z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy zaprezentowali swój dorobek artystyczny w Urzędzie Skarbowym w Łęcznej.

Kierownik WTZ przedstawiła w skrócie działania Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Upośledzonych Umysłowo Koło w Łęcznej i WTZ w Janowicy.

Część naszego życia polega na poszukiwaniu tej jednej osoby, która zrozumie naszą historię.

Tę naszą historię poznali pracownicy i naczelnik Urzędu Skarbowego – Pan Adam Zdunek, dzięki Niemu młodzież z zespołów mogła zaprezentować:

– spektakl „Romeo i Julia” ,

– muzykę świata na instrumentach perkusyjnych

– piosenki wykonane przez Łukasza

 002

Romeo i Julia

003

004

Prezentacje artystyczne odbyły się w coroczne święto zakochanych, ale dedykowane były nie tylko zakochanym ale Paniom – Kobietom przed ich świętem marcowym.

005

Łukasz zaśpiewał piosenki – Prawdziwym powietrzem, Skrzypek na dachu, Nosa, Nikt na świecie nie wie, dedykując je Paniom.

006

Zespół „Bębnoludy” na to spotkanie przygotował nowy repertuar – wiązankę melodii świata w rozbiciu na indywidualne wykonania instrumentalne.

Muzyka to ukojenie, zachęca do wyzwań, daje zrozumienie i siłę do „walki”.

Po zakończonych występach brawom nie było końca, Pan naczelnik podziękował wszystkim za spotkanie. Do tej pory nasi podopieczni spotykali się w urzędzie składając życzenia świąteczne. Wierzę, że to spotkanie pozwoliło chociaż w maleńkim stopniu pokazać „ inny obraz” osób niepełnosprawnych, Ich talenty, wrażliwość i otwartość.

Zgodnie ze zwyczajem tego dnia – okazja do obdarowywania się drobnymi upominkami, młodzież na ręce Pana Naczelnika przekazała pracę wykonaną w pracowni krawiecko zabawkarskiej.

007

 W filiżance zamiast kawy znalazły się ulotki z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz łęczyńskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

001

Oczywiście Pan Naczelnik nie był „dłużny” , obdarował wszystkich słodyczami.

„Znaleźć wrażliwych ludzi, którzy czują to, co my, jest z pewnością największym szczęściem na ziemi”.

Tę wrażliwość o której mówi autor cytatu – Carl Spitteler, znaleźliśmy.

Dziękuję wszystkim pracownikom Urzędu Skarbowego w Łęcznej za wspólnie spędzony czas i otwartość na innych.

Dziękuję Panie Naczelniku.

M.Lisek-Zięba

 PRAWA

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: