BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

22 luty 2016

Nowa książka Zygmunta Marka Miszczaka

Autor tomików wierszy „Rozproszenie” (POLIHYMNIA 2011) i „Kup mi, mamo, gwiazdkę z nieba” (Warszawska Firma Wydawnicza 2013) wydał w Wydawnictwie NORBERTINUM kolejną swoją książkę poetycką.

Zbiór wierszy patriotycznych Zygmunta Marka Miszczaka pt. „Śladem ojców” to sporządzone w języku klasycznej poezji kalendarium historyczne obejmujące wybrane wydarzenia i postaci z historii Polski w okresie od kosynierów do Jana Pawła II. W utworach tych poeta kładzie nacisk na chrześcijański charakter naszego dziedzictwa kulturowego. Z nostalgicznym klimatem tych wierszy znakomicie współgrają wykonane przez członka ZPAP P. Agnieszkę Wójtowicz piękne ilustracje, przedstawiające cykl pejzaży jesiennych. Pisany pierwotnie z myślą o młodzieży tomik wierszy pt. „Śladem ojców” znakomicie nadaje się na lekturę także dla osób dorosłych i ze starszego pokolenia. Miszczak wychodzi bowiem z założenia, iż w tradycji patriotycznej zawarte są podstawy narodowej jedności Polaków.

Dnia 14. III. 2016 r. (poniedziałek) o godz. 15.30 w Filii Dzielnicowego Domu Kultury „Bronowice” przy ul. Hutniczej 28 A odbędzie się wieczór poetycki połączony z promocją najnowszej książeczki Zygmunta Marka Miszczaka.

Spotkania z autorem tomiku pt. „Śladem ojców” odbędą się także m.in. dnia 6. IV. 2016 r. (środa): o godz. 11.00 w Dzielnicowym Domu Kultury „Czechów” przy ul. Kiepury 5a oraz o godz. 14.00 w Osiedlowym Klubie „Miniatura” przy ul. Śliwińskiego 1 w Lublinie. Wstęp wolny.

ZMM

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: