BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

22 Maj 2014

Nowy dom pomocy dla osób niepełnosprawnych

Charytatywne Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Chorym „Misericordia” otworzyło dziś „Dom o charakterze rodzinnym” dla osób niepełnosprawnych. Ośrodek powstał przy ul. Łagiewnickiej 1. Dzięki wsparciu Miasta Lublin 11 osób niepełnosprawnych będzie mogło zamieszkać w pełni przystosowanej do potrzeb, nowej placówce.

W budynku przy ul. Łagiewnickiej, który został przekazany Stowarzyszeniu przez Miasto Lublin, nowi mieszkańcy będą mieli do dyspozycji pokoje 1, 2 i 3 osobowe w pełni wyposażone, dostęp do łazienek, kuchni i wspólnego miejsca spotkań. Z mieszkańcami domu na stałe będzie przebywał jeden opiekun.

Aktualnie Stowarzyszenie „Misericordia” prowadzi dla osób chorujących psychicznie Środowiskowy Dom Samopomocy – oferujący rehabilitację społeczną i zdrowotną, posiadający 9 pracowni terapeutycznych, Zakład Aktywności Zawodowej – zatrudniający 34 osoby niepełnosprawne z zaburzeniami psychicznymi, zajmuje się także organizacją Warsztatów Terapii Zajęciowej – przygotowujących do podjęcia pracy zawodowej  w ramach 7 pracowni terapii zajęciowej, prowadzi również Klub Samopomocy „Misericordia”.

Dotychczas Stowarzyszenie zapewniało 22 miejsca mieszkaniowe dla swoich podopiecznych. Nowa inicjatywa w postaci „Domu o charakterze rodzinnym” przyczyni się do wsparcia kolejnych osób niepełnosprawnych borykających się z trudnościami mieszkaniowymi.

Adaptacja budynku i zakup wyposażenia zostały sfinansowane z zysku z działalności gospodarczej Zakładu Aktywności Zawodowej, działającego przy Stowarzyszeniu.

 

Informacja pochodzi ze strony Samorządu Miasta Lublin

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW