BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

25 wrzesień 2015

„O co chodzi? O tych, którzy nie chodzą”

„O co chodzi? O tych, którzy nie chodzą” to było podsumowanie cyklu spotkań, warsztatów i rozmów z osobami z niepełnosprawnością ruchową.

Był to wernisaż szczególnej wystawy: Zapytaliśmy uczestników projektu „o co chodzi” w ich życiu, co jest dla nich ważne. Na tej podstawie przygotowaliśmy sesję zdjęciową, którą chcemy „zobrazować” te marzenia.
Fotografie wykonała Sylwia Brzozowska (jej portfolio: www.facebook.com/nakolkach).

Uczestnicy projektu:

Kamil – mimo amputacji udziela się, jako sportowiec. Ostatnio wybrał się na rajd rowerowy – 1000 km dla Oskara. Rajd miał charakter charytatywny. Założyciel Fundacji „Krok do marzeń”, działającej na rzecz osób niepełnosprawnych.

Kamil

Łukasz – lubelski artysta, doktorant. Od jedenastu lat zajmuję się swoją własną, autorską techniką, zwaną „karambolizacja przestrzeni”.

Łukasz

Sylwia – fotografka z pasją, na sesji wystąpiła po obu stronach obiektywu,

Sylwia

Maksymilian – uczeń Zespołu Szkół nr. 13, chce zostać DJ-em; chce pokazać światu, że mimo niepełnosprawności można spełniać swoje marzenia.

Artur

Artur – chce zostać marynarzem, lubi statki,

Dominika

Dominika – Kobieta silna, zależy jej na tym, żeby móc samodzielnie funkcjonować;

Magda

Magda – przyszła piosenkarka;

„O co chodzi?” to także promocja publikacji, dzięki której poznacie bliżej uczestników naszego projektu.

Gościem specjalnym spotkania była Katarzyna Bierzanowska.

Katarzyna jest autorką bloga nie-pelnoprawna.pl, który ma na celu przedstawianie absurdów, z którymi niepełnosprawni mierzą się na co dzień, próbę zmiany rzeczywistości na bardziej przyjazną dla wszystkich i przedstawienie wzorców, z których warto czerpać garściami.
Jak pisze o sobie Katarzyna:
„Studentka, tłumaczka, kobieta, córka, siostra, przyjaciółka, obieżyświat(ek), mieszkanka Lublina, okazyjnie Bełchatowa i Warszawy. Aktywna zawodowo, społecznie i kulturowo. Pełnoprawna obywatelka próbująca toczyć walkę z niesprawiedliwością [czyt. z wiatrakami], dyskryminacją i kołtunerią. Chcę znosić tabu, uczyć nieprzymykania oka i reagowania na to, co nie powinno mieć miejsca. Mam pełną świadomość tego, że większość zaniedbań wynika z braku świadomości lub wystarczających informacji, dlatego wychodzę z ofertą. Odrzucenie jej oznacza dyskryminację, na którą nigdy nie miałam zamiaru się godzić.”

www: www.nie-pelnoprawna.pl

Spotkanie poprowadziła reporterka Radia Lublin, Agnieszka Krawiec.

Zobacz film

no images were found

Katarzyna Sobczyk

PRAWA

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: