BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

23 Październik 2019

„O Księżyc Twardowskiego” w Biszczy

 

16.10.2019 roku odbył się XIII Przegląd Poezji Recytowanej i Śpiewanej Osób Niepełnosprawnych „O Księżyc Twardowskiego” w Biszczy.

Organizatorami przeglądu byli Warsztat Terapii Zajęciowej w Biszczy oraz Fundacja na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących „Otwórzmy Swoje Serca w Zamościu”. Celem przeglądu jest propagowanie poezji recytowanej i śpiewanej twórczości ks. Jana Twardowskiego oraz świętego Jana Pawła II wśród osób z niepełnosprawnością oraz promocja ich talentów.

„…Szukałem Boga w książkach 

przez cud niemówienia o samym sobie

przez cnoty gorące i zimne (…)

w kościele kiedy nikogo nie było 

i nagle przyszedł (…)

i powiedział: nie szukaj

na mnie trzeba czasem poczekać” („Szukałem” ks. Jan Twardowski) 

W przeglądzie wzięli udział przedstawiciele Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy, placówki Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej, Łukasz Lisek i Katarzyna Kozdra.

Przegląd rozpoczął się od uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył ks. Stanisław Budzyński, następnie oficjalnego otwarcia dokonała pani Teresa Irena Jaskulska, która powitała zaproszonych gości, artystów oraz ich instruktorów. Po powitaniu wszystkich zgromadzonych rozpoczął się przegląd w dwóch kategoriach – poezji mówionej i poezji śpiewanej.

Uczestnicy WTZ w Janowicy wzięli udział w dwóch kategoriach. W kategorii poezja recytowana wzięła udział Katarzyna Kozdra prezentując utwór „Wiara, nadzieja, miłość” Aleksandry Dec, zaś w kategorii poezja śpiewana swoje umiejętności przedstawił Łukasz Lisek wykonując utwór „Piastowy syn” Karola Wojtyły, do którego samodzielnie wykonał aranżację muzyczną.

Za piękne wykonanie utworów, artyści otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Każda placówka biorąca udział w przeglądzie otrzymała nagrodę od jury „oceniającego sercem”.

Na zakończenie przeglądu wystąpił Krzysztof Cugowski, wokalista zespołu Budka Suflera, a akompaniował mu Tomasz Momot.

Dziękujemy za zaproszenie na to wspaniałe wydarzenie, ogrom przeżyć artystycznych jakich nam dostarczyliście.

„…I budzi się najpierw nadzieja

Przeciera oczy, świt widzi w ciemności

woła bardzo głośno wiarę

by do życia powróciła w radości”  („Wiara, nadzieja, miłość” A. Dec) 

Eliza Cyfra

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: