BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

27 wrzesień 2018

„Obladi oblada, dobra nasza…”

Już po raz drugi uczestnicy grupy wokalnej „Ach To My” mieli okazję wziąć udział w Festiwalu Piosenki Osób Niepełnosprawnych „MocArt”, który był organizowany przez Stowarzyszenie „Power Of Soul” a odbył się 31 sierpnia w Pałacu Młodzieży im. prof. Aleksandra Kamińskiego w Katowicach.

Głównym celem imprezy było zintegrowanie osób niepełnosprawnych, uzdolnionych muzycznie, uwrażliwienie ich na sztukę oraz rozbudzenie pasji i chęci działania na artystycznej niwie. Podobnie jak w poprzednich edycjach, Festiwal poprzedzony był dziesięciodniowymi warsztatami muzycznymi podczas których podnosili oni swoje umiejętności wokalne i uczyli się ekspresji muzycznej. Prowadziła je oczywiście Katarzyna Puma Piasecka – wokalistka, pianistka, kompozytorka, autorka tekstów, dyrygentka, producentka, pedagog, dyrektor artystyczny Festiwalu Piosenki Osób Niepełnosprawnych „MocArt” oraz prezes Stowarzyszenia „Power Of Soul”.

Zdjęcie

Uczestnicy mieli okazję wziąć udział również w warsztatach na temat współpracy z mediami, wizerunku scenicznego, budowania poczucia własnej wartości, dykcji i roli tekstu w piosenkach. „MocArt – owicze” gościli też w Legendi – Śląskim Wesołym Miasteczku w Chorzowie oraz na koncercie dyplomowym Beaty Kolasińskiej – absolwentki Cool Music School w Katowicach.

W tym roku konkurencja była bardzo duża. Do konkursu zgłosiło się znacznie więcej osób niepełnosprawnych z terenu całej Polski. Każdy z nich miał za zadanie przygotować jedną polską lub zagraniczną piosenkę o dowolnej tematyce. Akceptowane były również piosenki premierowe, autorskie, dotąd nigdzie niepublikowane, o ciekawej treści i melodyce.

Panowie z Combo Band jak zawsze wspierali wykonawców w trakcie przesłuchań konkursowych co dla niektórych uczestników było nowym doświadczeniem i nie lada wyzwaniem. Komisja Artystyczna w składzie: Aldona Snarksa-Kurek, Arek Kłusowski oraz  Krzysztof Puma Piasecki przyznała nagrodę Grand Prix Michałowi Ziomkowi z Nowego Sącza za piosenkę Mietka Szczęśniaka „Na ziemi jest o niebo lepiej”.

ATM MocART

Grupie wokalnej „Ach To My” udało się zdobyć wyróżnienie. Zaprezentowali oni utwór „Obladi oblada” z repertuaru Alibabek.

Imprezę uświetnili również swoimi występami zaproszeni goście: Ryszard Rynkowski, Arek Kłusowski (uczestnik programu The Voice of Poland), Katarzyna Puma Piasecka, Soul Hunters Gospel Choir, Krzysztof Puma Piasecki, Andrzej Rusek, Michał Dziewiński, Michał Jarzębski, Grzegorz Wanatowicz oraz artyści AMiMR „Cool Music School”.

Podobnie jak w ubiegłym roku Festiwal MocArt odbywał się w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Mieliśmy okazję poznać wspaniałych wykonawców a każdy dzień zajęć warsztatowych zaczynał się od motta: Dziś jest dobry dzień!  🙂

I za te wszystkie DOBRE DNI w imieniu uczestników grupy wokalnej „Ach To My” chciałabym bardzo serdecznie podziękować Kasi Pumie Piaseckiej, wspaniałym dziewczynom ze Stowarzyszenia „Power Of Soul” oraz wszystkim osobom, które swoją serdecznością i zaangażowaniem przyczyniły się do tego przedsięwzięcia.

Dorota Kowalczuk-Wałęga
Psycholog WTZ

PSONI Koło w Świdniku

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: