BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Artykuły powrót
15 lipiec 2018

Odeszła od nas Elżbieta Kasprzyk –rehabilitantka i przyjaciółka osób z niepełnosprawnościami.

Elu,

Odeszłaś od nas za wcześnie. Był piękny, wakacyjny, lipcowy dzień a smutek rozlewał się po Lublinie w przekazywanych o Twoim odejściu informacjach.

Przez kilkanaście lat spędzałaś dwa tygodnie urlopu z naszymi niepełnosprawnymi dziećmi na turnusach rehabilitacyjnych w Firleju, Okunince, po wielokroć w Krasnobrodzie. Byłaś dla naszych dzieci nie tylko fizjoterapeutką, wymagającą rehabilitantką ale również przyjaciółką, której powierzali swoje najskrytsze sekrety. Dla nas, rodziców, miałaś zawsze czas aby nas wysłuchać, doradzić, wesprzeć dobrym słowem. Rozumiałaś nasze bolączki, problemy. Cieszyły Cię najmniejsze sukcesy naszych dzieci czy pomyślnie załatwione nasze sprawy rodzinne. Byłaś naszym dobrym Aniołem. Latami ćwiczyłaś w Stowarzyszeniu niepełnosprawne osoby. Śledziłaś ich rozwój na każdej płaszczyźnie ich życia. Na Twoich oczach z maluchów trzy, czteroletnich wyrastali na piękne kobiety i przystojnych facetów. Widziałam w Twoich oczach dumę, gdy wstępowali w związki małżeńskie, organizowali koncerty swoich zespołów muzycznych czy otwierali wystawy swoich prac plastycznych. W tych ważnych dla nich chwilach byłaś zawsze z nimi.

Zdjęcie

Tak jak podczas zawodów sportowych Olimpiad Specjalnych, śledziłaś ich poczynania i dodawałaś im wiary we własne siły. Niestety kilkoro z nich, Krzysia, Maćka, Weronikę, Jasia, pożegnałaś razem z nami. Teraz będą mieli swoją, najlepszą rehabilitantkę.

Nie przygotowałaś nas, Elu, na swoje odejście. Będzie nam brakowało Twojego spokoju i mądrości. W naszych sercach masz swoje miejsce i w nich pozostaniesz.

Jeszcze się spotkamy.

Panią Elżbietę Kasprzyk pożegnamy 18 lipca 2018 roku o godz. 13.00 na cmentarzu przy ulicy Lipowej.

Anna Szmidt

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: