BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

7 sierpień 2015

Odpoczynek

„Człowiek nie może pracować bez odpoczynku, ale odpoczynek bez pracy nie daje zadowolenia.”

przysłowie abchaskie

           Zdjęcie

Każdy z nas wie, jak ważna jest praca i poczucie obowiązku, ale równie ważne jest, aby w ciągu roku znaleźć czas na odpoczynek i móc poddać się słodkiemu lenistwu.

Po jedenastu miesiącach intensywnej pracy, przyszedł czas na zasłużony odpoczynek również dla Uczestników WTZ. Sierpień jest miesiącem zarezerwowanym na wycieczki, spacery, wakacyjne szaleństwa lub po prostu zwyczajne „nicnierobienie”. Wielu z naszych Uczestników zaplanowało już dawno, gdzie i jak spędzi wakacje i z niecierpliwością wyczekiwało pierwszego sierpniowego poranka.

Zdjęcie

Zorganizowane w piątek, 31 lipca, grill, zawody sportowe i zabawy były dla Uczestników okazją do podzielenia się wakacyjnymi planami. Były też rozmowy, zwierzenia, i żarty w cieniu altany… Było mnóstwo śmiechu podczas pozowania do zdjęć robionych przez Elę… Czas gier sportowych to wielkie wyzwania, wśród których największą popularnością cieszyła się siatkówka. Ostatni dzień przed wakacyjną przerwą minął bardzo szybko. Widać było na twarzach Uczestników WTZ radość z nadchodzącego sierpniowego urlopu, ale podczas rozmów słychać było również nutkę tęsknoty i żal, że w takim gronie spotkają się dopiero za miesiąc, chodź uczestnicy zespołu „Bębnoludy” spotkają się w sierpniu , czeka ich prezentacja artystyczna na Przeglądzie Twórczości Osób Niepełnosprawnych – Milejów 2015. W dniu 26 sierpień 2015 roku.

Zdjęcie

Życzymy wszystkim aby sierpniowy urlop był dla Was okazją do poznania zachwycających miejsc, odkrycia nowych pasji i przeżycia ciekawych przygód. Mamy nadzieję, że po powrocie z urlopu będziecie mieli dużo do opowiedzenia! Odpoczywajcie, cieszcie się słonecznym latem i wróćcie zdrowi, szczęśliwi oraz pełni energii. Pamiętajcie o Waszym bezpieczeństwie w domu, na drodze ,podczas wypoczynku.

Rodzicom i opiekunom życzymy aby wspólnie spędzony czas był czasem rozmów …

„ Usiądź, i pomyśl …

może oprócz codziennej gonitwy potrzeba ci też chwilę odpoczynku …

bo w codzienności zapominamy o nas samych …

o naszych bliskich … „

 J.Watras, M. Lisek-Zięba
Warsztat Terapii Zajęciowej w Janowicy
przy
Polskim Stowarzyszeniu
na rzecz Osób Upośledzonych Umysłowo
Koło w Łęcznej

PRAWA

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: