BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

13 czerwiec 2017

Ogłoszenie wyników i otwarcie wystawy 8. Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Teatr w Obiektywie”

Organizatorzy serdecznie zapraszają na ogłoszenie wyników i otwarcie wystawy 8. Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Teatr w Obiektywie”, które odbędzie się 24 czerwca b.r. o godz. 12:00 w Centrum Kultury w Lublinie.

Fotografie konkursowe zostały wykonane podczas Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Osób Niepełnosprawnych – Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku (12-14 maja 2017 r.).

Plakat Wernisaż TwO 2017

Zdjęcia zostały wyróżnione w 5 kategoriach konkursowych: Aktorzy, Wokół Festiwalu, Portret, Artystyczne spojrzenie oraz „700 bębnów na 700-lecie Lublina”. Wśród Jury znaleźli się: Mieczysława Goś, Mariusz Kuszpa, Janusz Szymański, Michał Stanowski, Karol Zienkiewicz, Zbigniew Wójcik. Zostały również przyznane wyróżnienia oraz nagroda Grand Prix – wyróżnienie specjalne dla zdjęcia najtrafniej ujmującego temat przewodni tegorocznego przeglądu teatralnego – „Spotkania Cygańskie”. Po raz pierwszy została zrealizowana oddzielna kategoria konkursowa dla byłych laureatów konkursu – Reportaż, na który składa się cykl 5 fotografii jednego Autora. W konkursie wzięło udział 29 fotografów.

Konkurs jest realizowany podczas przeglądów teatrów Nieprzetartego Szlaku w Lublinie, Brześciu i we Lwowie, zaś do udziału w każdej z edycji zapraszani są fotografowie z partnerskich państw (Białoruś, Ukraina i Polska).

Wystawa pokonkursowa ma charakter przechodni i prezentowana jest w różnych miejscach Lublina i nie tylko, przez cały kolejny rok.

Serdecznie zapraszamy!

___
www.teatrwobiektywie.blog.pl
www.facebook.com/teatrwobiektywie

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: