BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

12 grudzień 2017

Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa

Ostatni dzień listopada spędziliśmy na konferencji pt.: „Odkryj i spełnij swoje marzenia – kreatywność a niepełnosprawność” w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, gdzie celem było interdyscyplinarne ujęcie tematu – psychologiczne, socjologiczne, ekonomiczne, pedagogiczne.

Spotkanie miało charakter praktyczny, szkoleniowy, coachingowy, aby uczestnicy zdobyli jak najwięcej istotnych informacji związanych z tematem rozwoju osobistego oraz zostali zainspirowani do podejmowania osobistych wyzwań w tym zakresie, pokonywania barier, zarówno tych zewnętrznych jak również wewnętrznych i odkryli swój potencjał. Nie zabrakło nowego spojrzenia na słowa: „marzenie”, „kreatywność”, „bariery”, „niepełnosprawność” oraz „motywacja”. Prelegenci przedstawili swoje tematy w niekonwencjonalny, dający do myślenia sposób.

Zdjęcie

Najważniejszym punktem drugiego dnia były warsztaty przeprowadzone przez panią doktor Małgorzatę Jedynak na temat „Mój pierwszy krok do realizacji marzeń – aby życie było fascynującą przygodą” oraz przez Pana Karola Kostrzewy „Biznesplan krok po kroku”. Każdy z uczestników podczas warsztatów dzielił się swoimi marzeniami, a potem opracowywał plan na realizację marzeń, które było rozłożone w kilku etapach, żeby życzenie stało się rzeczywistością. Inni uczestnicy opracowali biznesplan zgodnie z własną wizją i wymieniali się uwagami jak można udoskonalić swoje pomysły założenia firmy oraz jaki wpływ na rozwój biznesu ma kreatywne działanie.

Zdjęcie

Konferencja w której głównym tematem były marzenia i kreatywność okazała się interesująca, ale i również potrzebna zarówno dla organizatorów jak i uczestników. Organizatorzy mają nadzieję, że w najbliższym czasie będzie kolejna okazja do zagłębiania się w tematykę niepełnosprawności.

 

Alicja Nowogrodzka

WSPA

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: