BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

24 wrzesień 2018

Ogólnopolski Festiwal Kultury Bez Barier już od 28 września w Galerii Labirynt w Lublinie

Hasło tegorocznej edycji Festiwalu Kultury Bez Barier to tylko jedno, nie pozostawiające wątpliwości, słowo: Możesz! Festiwal jest, jak zawsze, wielkim świętem dostępnej kultury, dostępnej dla naprawdę każdego/każdej.

Bez względu na rodzaj i stopień niepełnosprawności lub jej brak, sytuację rodzinną, możliwości ekonomiczne, miejsce zamieszkania, pochodzenie, wiek i płeć każdy może znaleźć coś dla siebie.

W tym roku Galeria Labirynt dołącza do grona instytucji biorących udział w Festiwalu.
Program pokazuje szeroki zakres działań edukacyjnych realizowanych przez zespół Galerii.

28 września (piątek), godz. 15.00
Nowe technologie dostępności – debata tłumaczona na PJM
Spotkanie otwierające Festiwal Kultury Bez Barier w Galerii Labirynt. Będzie poświęcone nowoczesnym technologiom zwiększającym dostępność wydarzeń kulturalnych.
WIĘCEJ

28 września (piątek), godz. 17.00
Zielone kieszenie | ogrody kieszonkowe – warsztaty w PJM
Spotkanie będzie dotyczyć idei parków kieszonkowych. Uczestnicy i uczestniczki wykonają swoje własne zielone minikieszenie.
WIĘCEJ

29 września (sobota), godz. 10.00
Zielone kieszenie – spacer architektoniczny po Wieniawie w PJM
Spacer to okazja do spojrzenia na dzielnicę Wieniawę pod kątem zieleni i nasadzeń, wspólne mapowanie terenu i poszukiwanie miejsca do realizacji przestrzeni zgodnie z ideą ogrodów kieszonkowych.
WIĘCEJ

29 września (sobota), godz. 12.00
Sobota w Labiryncie – rodzinne warsztaty twórcze z audiodeskrypcją
Twórcze zajęcia plastyczne są poświęcone wybranym zagadnieniom związanym ze sztuką współczesną.
WIĘCEJ

29 września (sobota), godz. 17.00
Labirynt znaków: Baobab! – rodzinne warsztaty twórcze w PJM
Uczestniczki i uczestnicy spotkania poznają historię lubelskiego Baobabu, który do niedawna rósł na placu Litewskim, a od ponad roku leży przed Galerią Labirynt.
WIĘCEJ

30 września (niedziela), godz. 12.00
Oprowadzanie po wystawie Stan rzeczy. Kolekcja Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie w Galerii Labirynt w Lublinie w PJM
To pierwsza gościnna prezentacja kolekcji warszawskiego Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Polsce. Prezentowany na niej „zbiór rzeczy” jest konstruowany w odniesieniu do przemian, jakie zaszły w statusie i materialności dzieła sztuki, relacji instytucji i publiczności, jak i samej funkcji muzeum. Oprowadza Justyna Kieruzalska.
WIĘCEJ

30 września (niedziela), godz. 15.00
Oprowadzanie po wystawie Stan rzeczy. Kolekcja Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie w Galerii Labirynt w Lublinie z audiodeskrypcją i tyflomateriałami
Zainicjowana w 2009 roku kolekcja Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie gromadzi prace artystów współczesnych, powstałe przede wszystkim po 1989 roku. Kolekcja ma dyskursywny charakter i jest traktowana jako głos w debacie i badaniach nad współczesnością. Audiodeskrypcja będzie prowadzona na żywo.
WIĘCEJ

6 października (sobota), godz. 10.00
Zielone kieszenie – warsztaty w PJM
Uczestniczki i uczestnicy spotkania wezmą na warsztat skwer przy Galerii Labirynt. Zielony teren przed galerią będzie swoistym laboratorium do prototypowania wspólnych pomysłów i rozmów o roli i funkcji zieleni w przestrzeni publicznej.
WIĘCEJ

7 października (niedziela), godz. 14.00
Zapisane twarze – warsztaty fotografii sensorycznej – zajęcia rodzinne dla rodzin osób niewidomych i słabowidzących
Uczestniczki i uczestnicy warsztatów poznają różne rodzaje portretów, a także wykonają rysunki dotykowe i fotografie, przedstawiające towarzyszących im członków rodziny.
WIĘCEJ

10 października (środa), godz. 17.00
Zielone kieszenie – warsztaty w PJM
Warsztaty projektowania kieszonkowych ogrodów, kontynuacja. W oparciu o wypracowane wnioski ze spaceru architektonicznego i poprzedniego spotkania wspólnie będziemy tworzyć projekt „zielonej kieszeni” przy Galerii Labirynt.
WIĘCEJ

13 października (sobota), godz. 15.00
Tiny Artists – warsztaty twórcze w jęz. ang.
Zajęcia rozwijają nie tylko wyobraźnię, twórcze i przestrzenne myślenie, lecz także zdolności językowe dzieci. Uczestnicy i uczestniczki warsztatów przy pomocy rodziców/opiekunów wykonają prace plastyczne. Podczas gier i zabaw warsztatowych dzieci będą poznawały nowe słowa w języku angielskim.
WIĘCEJ

14 października (niedziela), godz. 12.00
Daj się zwibrować – zajęcia muzyczne dla rodzin osób niesłyszących i słabosłyszących
Uczestnicy i uczestniczki warsztatów będą mogli spróbować swoich sił w grze na bębnach i innych instrumentach. Wspólnie zanurzą się w świecie wibracji i dźwięku!
WIĘCEJ

14 października (niedziela), godz. 17.00
Zielone kieszenie – podsumowanie
Ostatnie spotkanie w ramach cyklu Zielone kieszenie będzie miało charakter warsztatowo-konsultacyjny.
WIĘCEJ

Szczegóły dostępne są na stronie internetowej Galerii:
http://labirynt.com/festiwal-kultury-bez-barier/

6. Warszawski Festiwal Kultury Bez Barier 2018 organizowany przez Fundację Kultury bez Barier, Miasto Stołeczne Warszawa, STUDIO teatrgalerię, Bemowskie Centrum Kultury oraz Disney Polska odbywa się w dniach 28.09–7.10.2018 oraz 12–14.10.2018 w Warszawie i innych miastach w Polsce.

Patronat: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.

 

Rafał Lis
Koordynator dostępności
rafal.lis@labirynt.com
tel. +48 81 466 59 20 wewn. 32
kom./SMS: +48 783-056-093

Galeria Labirynt
ul. ks. J. Popiełuszki 5,
20-052 Lublin

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: