BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

1 październik 2016

Olimpiada równych szans

„Życie polega na ruchu i ruch jest jego istotą.”   Artuhr Schopenhauer

W dniu 28 września 2016 r. Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Milejowie było organizatorem „V OLIMPIADY RÓWNYCH SZANS”. Wydarzenie miało miejsce w Szkole Podstawowej w Łańcuchowie.

Zdjęcie

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy – Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej (zmieniona nazwa) brali udział w konkurencjach  sportowych przygotowanych przez organizatora. Impreza dofinansowana była ze środków Województwa Lubelskiego. Celem imprezy było promowanie aktywności fizycznej wśród osób niepełnosprawnych.

W konkurencjach  sportowych wzięły udział drużyny z: WTZ Janowica, Szkoła Podstawowa w Łańcuchowie, ŚDS Świdnik, ŚDS Milejów, WTZ Mełgiew, ŚDS Sawin, ŚDS Łęczna, WTZ Świdnik, PZAZ Łęczna, POW „Stacja Świdnik 2”, POW „Przystań” Włodawa. Każda drużyna składała się z 5 osób w tym kapitana  drużyny. Skład  naszej drużyny: Magdalena Porębska – kapitan, Daniel Leus, Rafał Kamienobrodzki, Magdalena Kotowska, Katarzyna Piasecka.

Zdjęcie

Drużynom towarzyszyli kibice – koledzy, koleżanki z macierzystych placówek. Kibice bardzo aktywowali  i wspierali drużyny. Naszej grupie kibicowali Weronika Dobosz, Małgorzata Wnętrzak, Waldemar Bronisz oraz Marcin Rutkowski. Doping kibiców miał wpływ na wynik końcowy. Zawody sportowe rozpoczął marsz wszystkich drużyn w koło sali, następnie zostało przeprowadzone losowanie kolejności, w jakiej każda drużyna brała udział w rozgrywkach. Nasz kapitan Magda Porębska wylosowała nr 3. Pierwszą dyscypliną były kręgle fińskie, później bieg przełajowy z kijem hokejowym, rzut do celu oraz bieg z przeszkodami. Najtrudniejszą dyscypliną okazał się dla nas bieg przełajowy z kijem hokejowym, natomiast rzut do celu okazał się trafiony. Uczestnicy mieli za zadanie trafić piłką do kosza, każda osoba po jednym razie. Trzy rzuty były udane. 6 drużyn zajęło  pierwsze miejsce w tej dyscyplinie. Po podsumowaniu wyników wszystkich dyscyplin zajęliśmy 6 miejsce.

Zdjęcie

Po zakończeniu zawodów zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek. Następnie wszystkie grupy otrzymały dyplomy, medale i upominki. Uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do Warsztatu, zmotywowani do dalszej pracy i pragnieniem zdobycia w przyszłym roku podium.

„Lenistwo to nic innego jak zwyczaj odpoczywania zanim się zmęczysz”  Jules Renard

Sylwia Majcher

M.Lisek-Zięba

PRAWA

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: