BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

19 Wrzesień 2012

Ośrodek Telewizji Lublin od środka

Współczesna telewizja to oprócz profesjonalnych dziennikarzy  także masa nowoczesnych skomputeryzowanych urządzeń,  które umożliwiają realizowanie i emisję programu telewizyjnego.

W dniu 8 września 2012 r.  mieliśmy możliwość obejrzenia ośrodka Telewizji Lublin przy ul. Raabego 8 od wewnątrz. W studiu głównym zastaliśmy osoby znane jedynie z telewizyjnego ekranu. Spotkaliśmy tu m.in. redaktorów TVP Lublin: Annę Dąbrowską, Małgorzatę Siennicką, Tomasza Jasinę i Adama Sikorskiego. Licznie zgromadzeni goście mogli, oglądając studia telewizyjne, poznać tajniki realizowanych programów.

Zwiedziliśmy m.in.: charakteryzatornię; studio, z którego jest nadawana prognoza pogody; główne studio, gdzie powstają wiadomości z regionu (tutaj gości witała red. Magda Kozak – Siemińska) oraz reżyserkę. Studio reżyserskie jest wyposażone w zestaw nowoczesnych urządzeń, konsole z setkami przycisków, dziesiątki kontrolnych ekranów telewizyjnych. Realizujący program ma łączność z każdym kamerzystą, wydając mu polecenia drogą radiową.

Niestety, osoba niepełnosprawna ruchowo nie dostanie się do ośrodka Telewizji Lublin przez główne wejście – musi skorzystać z uprzejmości ochrony i wjechać na wózku przez bramę wjazdową, do bocznego wejścia. Kolejną barierą architektoniczną okazują się stopnie prowadzące do reżyserki. Dzięki uprzejmości i silnym rękom jednego z pracowników ośrodka, niepełnosprawny ruchowo kolega może zwiedzić interesujące go miejsca.

Wypad do ośrodka Telewizji Lublin będziemy wspominać z przyjemnością. Poznaliśmy tutaj osoby, które znaliśmy jedynie ze szklanego okienka.

Reporterzy Biuletynu

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: