BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

13 Listopad 2013

Oswoić żyrafę – zapiski z wystawy

Galeria  Art Brut w Centrum Kultury w Lublinie gości nową wystawę pt.” Oswoić żyrafę”,  są to obrazy Jarosława Kamińskiego .

006

 

Na wernisaż wystawy siódmego listopada przybyło liczne grono znakomitych gości, przyjaciół twórcy a także widzów ciekawych nowych obrazów.

Komisarz wystawy Maria Pietrusza – Budzyńska mówiąc o twórczości artysty podkreślała, że talentu nie można korygować  bowiem mówi on do nas swym obrazem i musi być wolny w tworzeniu własnego świata.

W trakcie spotkania głos zabierało wiele osób, które dziękowały Jarkowi Kamińskiemu za możliwość doświadczania jego sztuki , wejścia w wykreowany świat niemalże abstrakcyjnych żyraf, który dostarcza widzowi wzruszeń i emocji.

Sylwetkę Jarka Kamińskiego  przybliżył zebranym Janusz Padziński  opiekun artystyczny pracowni plastycznej w której obrazy powstały. Mówił on o radości z jaką Jarek tworzy swe kompozycje, o chęci poznawania nowych technik a także o niezależności w tworzeniu.

W jego imieniu podziękował wszystkim , którzy pomogli Jarkowi odkryć i rozwinąć  twórczą pasję, wsparli lub przyczynili się do zorganizowania wystaw i plenerów malarskich. Na koniec przeczytał słowa nieobecnego Leszka Mądzika  skierowane do artysty i zebranych, które podkreślały wartość  twórczości Jarka Kamińskiego.

W spotkaniu uczestniczyła mama i brat Jarka, którzy spotkali się z gorącym przyjęciem zebranych .

Serdeczną atmosferę tworzyły wypowiedzi uczestników a także drobne upominki którymi  senator Stanisław Gogacz i dyrektor Jan Zyśko  obdarowali Jarka Kamińskiego.

Kończąc  cześć oficjalną komisarz wystawy Maria Pietrusza- Budzyńska  zwróciła uwagę wszystkich na pomysł by zmaterializować jedną z żyraf, która otrzymała metalową konstrukcję a do jej stworzenia może przyczynić się każdy  odwiedzający galerię  przyklejając kolejny fragment  papieru.

Zofia Brzozowska

Zdjęcia
Zofia Brzozowska
Kamil Kuliński

 PRAWA

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW