BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Zapisz się na newsletter

14 Luty 2013

Otwarte Mistrzostwa Miasta Lublina Młodziczek i Młodzików w Sumo

Zawody odbyły się 6 lutego w sali gimnastycznej  Zespołu  Szkół Nr 4 w Lublinie przy ul. Bronowickiej 21. W przygotowania zaangażowali się nauczyciele wychowania fizycznego:  W. Salawa, P. Hermanowicz, G. Sznajder oraz S. Żuchnik-Pińkowska i I. Małkowska pod kierunkiem Aleksandra Wiśniewskiego.
Organizatorami zawodów byli: ZTS Sokół Lublin, Zespół Szkół nr 4 w Lublinie, Stowarzyszenie „Radość Dawania”.
Zawody sponsorowali: PGE Dystrybucja S.A., Interbud, Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.
Na mistrzostwa przybyli przedstawiciele lubelskich mediów: TVP Lublin i Kurier Lubelski.

W zawodach wzięło udział 118 zawodników i zawodniczek z 18 lubelskich szkół. Ich poziom był wysoki. Na macie można było zobaczyć walki medalistów mistrzostw Polski i Europy.

 

Drużynowo pierwsze miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 20 z Lublina, drugie zawodnicy naszej szkoły, trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy z Paderewskiego.

Uczniowie naszej szkoły zdobyli 22 medale w tym: 8 złotych , 10 srebrnych i 4 brązowe.

http://www.kurierlubelski.pl/artykul/755545,w-lublinie-odbyly-sie-otwarte-mistrzostwa-w-sumo-zdjecia,id,t.html

Wyniki indywidualne

Młodziczki
Kat. 30 kg
1. Aleksandra Mrozowicz SP 20
2. Kamila Cieżko SP 20
3. Laura Szeląg SP 20
3. Aleksandra Stoma Paderewski
5. Romina Głowacka SP 20
5. Olga Długokęcka ZS Muzycznych
7. Weronika Zaborek ZS 4
8. Natalia Gąsior SP 20

Kat. 38 kg
1. Wiktoria Watras SP 20
2. Angelika Zaworska ZS 4
3. Natalia Stanek Gim. 12
3. Karolina Grzegorczyk Gim. 16
5. Weronika Bosek SP 20
6. Aleksandra Wilczek Paderewski
7. Izabela Famielec Paderewski

Kat. 45kg
1. Patrycja Lefeld ZS 4
2. Daria Brygała SP 20
3. Dominika Smyk ZS 4
3. Kamila Wójcicka Paderewski

Kat. 53kg
1. Julia Lewtak SP 20
2. Natalia Zielińska ZS 4
3. Karolina Dobies Paderewski
3. Wiktoria Liwiak SP 20

Kat. +53kg
1. Agnieszka Smagło ZS 4
2. Zofia Wasilewska SP 20
3. Anna Barejowska ZS 4

Kat. 40kg
1. Robert Książek ZS 4
2. Kacper Banach SP 56
3. Adam Dibishev SP 31
3. Rick Oyudo Paderewski
5. Bartłomiej Brzyski SP 20
5. Mirosław Kuzioła SP 20
7. Jakub Stolarski SP 20
7. Stanisław Kopeć Paderewski
9. Adam Szwaczyna Paderewski
9. Miłosz Gontarski SP 43
9. Kuba Gołoś Paderewski
9. Patryk Siczek SP 32
9. Krzysztof Grzywaczewski SP 20

Kat. 45kg
1. Paweł Kuleszyk ZS 4
2. Marek Rybarczyk SP 20
3. Kacper Compa Paderewski
3. Marek Wasilewski SP 20

Kat. 50kg
1. Mikołaj Kozdruń ZS 4
2. Radosław Bartuzi ZS 4
3. Arkadiusz Dydarak SP 20
4. Karol Cytawa ZS 4
5. Aleksander Kakacze Paderewski
6. Przemysław Sokołowski ZS 4
7. Paweł Puacz SP 2
8. Mateusz Kotłowski SP 20

Kat. 57kg
1. Patryk Bojarski Gim. 15
2. Dominik Mizerski SP 14
3. Daniel Banach Gim. 12
3. Jacek Leszcz Paderewski
5. Piotr Dzierżak ZS 4
5. Daniel Wójcik ZS 4
7. Michał Piłat Paderewski

Kat. 65kg
1. Tobiasz Pastuszak Paderewski
2. Dominik Dębowczyk Paderewski
3. Jakub Ośka SP 14
3. Jakub Sowiński SP 20

Kat. 75kg
1. Filip Gontarski Gim. 16
2. Łukasz Dmytro ZS 4
3. Cyprian Dudzik SP Jakubowice Kon.
3. Juliusz Dudzik SP Jakubowice Kon.

Kat. +75kg
1. Szymon Matys SP 14
2. Patryk Bulicz ZS 4
3. Jakub Chudziak Paderewski
3. Paweł Wodyk SP 43

Zawody integracyjne
Wszyscy startujący zawodnicy to uczniowie ZS nr 4 w Lublinie.
Kat. 60kg
1. Karol Zielonka
2. Rafał Józefek

Kat. 65kg
1. Mateusz Kamiński
2. Michał Kamiński

Kat. 75kg
1. Robert Sokołowski
2. Jan Fornalski

Kategorie dodatkowe (roczniki 1996-2000)
Kat. 70kg
1. Paweł Danys Gim. 15
2. Paweł Chojniak ZS 4
3. Karol Wojciechowski Gim. 15
3. Kamil Szczepański ZS 4
5. Filip Gontarski Gim. 16
5. Artur Ohanesyan ZS Plastycznych

Kat. +70kg
1. Jakub Żak Gim. Bystrzyca Stara
2. Michał Łuczkowski ZS 4
3. Paweł Wodyk SP 43
3. Maciej Świtka Gim. 5
5. Albert Moniakowski Gim. 19

Punktacja Szkół

1. Szkoła Podstawowa Nr 20 w Lublinie

2. Zespół Szkół Nr 4 w Lublinie

3. Zespół Szkół im. I.J. Paderewskiego w Lublinie

4. Szkoła Podstawowa Nr 14 w Lublinie

5. Gimnazjum Nr 16 w Lublinie

6. Szkoła Podstawowa Nr 31 w Lublinie

Sędzia główny: Krzysztof Boryc

Ewa Wrońska
Prezes Stowarzyszenia Radość Dawania

Copyright Ⓒ 2011 - 2016 LFOON-SW

Administrator 2011 - 2016 Mateusz Urbański