BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

4 czerwiec 2018

Otwarty Piknik Rodzinny „Pod Jesionem”

Otwarty Piknik Rodzinny „Pod Jesionem” odbywający się w Dziennym Ośrodku Adaptacyjnym dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną 30.05.2018r. to uroczystość o podwójnym znaczeniu: Święto Rodziny oraz Dzień Otwarty Placówki.

Zebrani Goście: przedstawiciele (pracownicy i uczestnicy) Zespołu Ośrodków Wsparcia w Lublinie, (w strukturze którego funkcjonuje Dzienny Ośrodek Adaptacyjny), MOPR w Lublinie, Uniwersytetu Medycznego, Szkoły Policealnej Pracowników Służb Społecznych w Lublinie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2, Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Lublinie, LFOON powitani zostali dwuczłonowym spektaklem w wykonaniu uczestników i ich rodziców, pracowników Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego, pracowników Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2, studentów Uniwersytetu Medycznego wydział Pielęgniarstwa. Energii i entuzjazmu dodał występ Grupy Artystycznej z Moszny pod kierunkiem Anny Karwat oraz Krystyny Orzeł.

Członkowie rodzin uczestników oraz zaproszeni goście otrzymali przepiękne upominki przygotowane przez uczestników DOA i seniorów z Centrum Dziennego Pobytu dla Seniorów nr 1.

Zajęcia terapeutyczne z zakresu aktywności sensoplastycznej (malowanie rękami i nogami, ćwiczenia z płynem nienewtonowskim, zastosowanie różnorodnych farb na różnym materiale, zabawy materiałem jadalnym o różnej strukturze i fakturze), gastroterapii, hortiterapii (degustacja aromatycznych olejów i naparów ziołowych), AAC, usprawniania motorycznego oraz strefa relaksu i loteria przygotowane zostały przez pracowników DOA. Nauczycie z SOSW nr 2 zorganizowali spotkanie ze sztuką, pracownicy Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej zaprezentowali literaturę dotyczącą funkcjonowania osób z niepełnosprawnością.

Goście zostali zaproszeni na bigos i kiełbaski z grilla, a także na ciasto upieczone przez rodziców, seniorów i przyjaciół społeczności ośrodka. Pogoda pozwoliła na zabawę, która sprawiła wiele radości wszystkim obecnym. Do zobaczenia za rok!

Sylwia Góźdź

no images were found

Fot. Kamil Artur Kuliński

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: