Zapisz się na newsletter

Sport powrót
9 Wrzesień 2012

Paraolimpiada: 32 medal biało-czerwonych!

Krzysztof Kosikowski i Artur Korc (pilot) zdobyli srebrny medal w wyścigu  niedowidzących podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie. To 32. medal zdobyty przez reprezentów Polski.

Podczas Paraolimpiady w Pekinie Krzysztof Kosikowski i Artur Korc w tej konkurencji zajęli piąte miejsce, mimo że jechali tam jako mistrzowie świata. Na mecie nie byli jednak rozczarowani, ponieważ dzięki tej spokojnej jeździe głównych faworytów złoty medal zdobyli Andrzej Zając i Dariusz Flak (pilot). W Londynie mogli jechać już na własną rękę i nie zawiedli.

Początkowo Polacy trzymali się końca stawki, a po drugim okrążeniu tracili nawet dwadzieścia sekund do liderów. Szybko jednak dojechali do grupy i przez kolejne kilometry jechali w czołówce. Na jedenastym okrążeniu zaatakowali Australijczycy Bryce Lindores i jego pilot Finning, mając 25 sekund przewagi. Jednak na kolejnym kółku zostali dogonieni przez rywali i nie liczyli się w rywalizacji o medale. Ton w peletonie nadawali Włosi Ivano i Lucca Pizzi oraz Polacy i to oni stoczyli między sobą walkę o złoto. Ostatecznie na mecie lepsi o 5 sekund okazali się Włosi i to oni po 104km ciężkiej jazdy mogli się cieszyć ze złota. Brązowe krążki padły łupem Słowaków: Vladislava Janovjakaoraz Robeeta Mitosinki.

To 32. medal reprezentacji Polski w Londynie. Nasz obecny dorobek to 12 złotych medali, 12 srebrnych oraz 8 brązowych.