BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Sport powrót
5 Wrzesień 2012

Paraolimpiada: Brązowy medal Olszewskiej!

Reprezentanci Polski na Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie nie przestają sprawiać nam radości. Dwunasty medal dla biało-czerwonych zdobyła przed chwilą Milena Olszewska, która zajęła trzecie miejsce w rywalizacji kobiet w łuku klasycznym.

półfinale zawodniczka klubu Start Gorzów Wlkp. zmierzyła się z Chinką Yan Huilian, która w rundzie rankingowej zajęła trzecie miejsce. Polka była druga, dlatego spodziewaliśmy się zaciętego pojedynku. Lepiej walkę o wejście do finału rozpoczęła Milena Olszewska. W pierwszej serii dwa razu trafiła w ósemkę, do tego dołożyła dziesiątkę, co przy 25 punktach zdobytych przez Chinkę dało jej zwycięstwo w tej rundzie. Niestety w kolejnych to Azjatka okazywała się zdecydowanie lepsza i to ona awansowała do finału.

Yan Huilian (Chiny) – Milena Olszewska 6:2 (25:26, 25:21, 27:24, 24:20)

W pojedynku o brązowy medal 28-letnia Polka zmierzyła się z reprezentantką Mongolii Javzmą Byambarusen. W rundzie rankingowej rywalka Polki zajęła ósme miejsce z wynikiem dużo gorszym niż nasza łuczniczka i różnica umiejętności potwierdziła się w tym pojedynku. Co prawda rozpoczęło się nie najlepiej, ponieważ pierwszego seta Polka przegrała 20:23, ale w kolejnych nasza zawodniczka wzięła się w garść i nie dała szans rywalce, a ostatnia strzała trafiła tarczę w sam środeczek, czym Pani Milena przypieczętowała swój udany występ. Debiut na igrzyskach można zaliczyć do udanych.

Milena Olszewska – Javzma Byambarusen (Mongolia) 6:2 (20:23, 23:25, 21:24, 26:28)

Milena Olszewska zdobyła w ten sposób 12. medal dla Polski na Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie.

Informacja pochodzi ze strony Tylkoigrzyska.pl

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: