BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

5 Wrzesień 2012

Paraolimpiada: Dariusz Pender ze złotym medalem

Dariusz Pender zdobył złoty medal XIV letnich igrzysk paraolimpijskich w Londynie w szermierce na wózkach, w rywalizacji szpadzistów (kat.A). Polak w finale pokonał Francuza Romaina Noble 15:9. To siódmy medal paraolimpijski w karierze naszego szermierza.  Pozostali reprezentanci Polski odpadli we wcześniejszych fazach rywalizacji.

W finale sześciokrotny medalista paraolimpijski Dariusz Pender uporał się z 32-letnim świetnie walczący w Londynie Francuzem Romainem Noble 15:9.

Wcześniej Pender radził sobie ze zmiennym skutkiem. W fazie grupowej turnieju szpadzistów na wózkach (kat.A) wygrał tylko jedną z czterech walk. Polak w pierwszym pojedynku pokonał Vadyma Tsedryka 5:3, a następnie uległ Francuzowi Robertowi Citerne, Chińczykowi Jianquan Tian oraz reprezentantowi Hong Kongu Tang Tat Wong. Pender we wczorajszej rywalizacji florecistów (kat.A) odpadł w ćwierćfinale.

Drugi z reprezentantów Polski Radosław Stańczuk wygrał dwie na cztery walki. Polak rozpoczął od Martyna Kavalenia z Białorusi i zakończył również wygranym pojedynkiem z Węgrem Gyulą Mato 5:2. W rozgrywkach grupowych przegrał dwie walki z Chińczykiem Yanfei Duan do 0 oraz z Francuzem Romain Noble 3:5.

Dalszy ciąg artykułu na stronie Tylkoigrzyska.pl

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: