BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Sport powrót
5 Wrzesień 2012

Paraolimpiada: Makowska z brązowym medalem!

Marta Makowska zdobyła brązowy medal w rywalizacji florecistek w kategorii B podczas Igrzysk Paraolimpijskich  w Londynie. To czternasty medal dla Polski na tych zawodach. Pozostali nasi szermierze startujący dzisiaj nie awansowali do strefy medalowej.

Makowska w rozgrywkach grupowych zanotowała dwa zwycięstwa oraz dwie porażki. Polka wygrała z Chinką Fang Yao oraz Rosjanką Liudmilą Vasilevą. Nieznacznie przegrała z Węgierką Gyongyi Danioraz zawodniczką z Hong Kongu Chong Yui Chan. Nasza florecistka awansowała do ćwierćfinału z ostatniego czwartego miejsca.Nasza jedynaczka w zmaganiach florecistek (kat. B) Marta Makowska pokonała w ćwierćfinale Simone Briese-Baetke z Niemiec 15:11 i awansowała do półfinału Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie.

W tej fazie natomiast nie poradziła sobie z Fang Yao, która pokonała w fazie grupowej 5:3, przegrywając dość wyraźnie 10:15. W meczu o brązowy medal spotkała się natomiast z inną Chinką, Jinjing Zhou, która wygrała wszystkie walki eliminacyjne, potem ćwierćfinał. Przegrała dopiero w półfinale ze wspomnianą wcześniej Dani. Jej walka z Polką była niezwykle wyrównana. Obie panie dostały po żółtej i czerwonej kartce, walka toczyła się punkt za punkt. Ostateczne trafienie zaliczyła jednak Polka, która wygrała 15:14 i zdobyła brązowy, czternasty medal dla naszej ekipy podczas tej Paraolimpiady.

Informacja pochodzi ze strony Tylkoigrzyska.pl

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: