Zapisz się na newsletter

Sport powrót
9 Wrzesień 2012

Paraolimpiada: Michalski i Lepiato ze złotem, Fiodorow trzecia

Mateusz Michalski zdobył złoty medal XIV Igrzysk Olimpijskich wbiegu na 200m T12 bijąc przy tym rekord świata z czasem 21.56. Złoty medal wywalczył również Maciej Lepiato w konkurencji skoku wzwyż w klasie F46.

Polak poprawił przy okazji rekord światawynikiem 2.12m. Brązowy medal na dystansie 400m T46 zdobyła Alicja Fiodorow, bijąc rekord życiowy czasem 58.48.

Mateusz Michalski w biegu na 200m świetnie prezentował się już w eliminacjach oraz półfinale, gdzie osiągał kolejno pierwszy i trzeci czas. W finale nie pozostawił żadnych szans swoim rywalom bijąc przy tym rekord świata czasem 21.56. Srebro przypadło dla Fedora Trikolocha, a brąz dla ChińczykaYansong Li.

Maciej Lepiato wygrał konkurs skoku wzwyż w klasie F46 poprawiając rekord świata wynikiem 2.12m! Polak rozpoczął od wysokości 1.90m. Kolejne próby na 1.98m, 2.01m, 2.04m, 2.06m oraz 2.08m nasz skoczek również pokonał w pierwszej próbie i skoku już na 2.06m był już niemal pewny złotego medal igrzysk paraolimpijskich. Jedynym zagrożeniem był Amerykanin Jeff Skiba, który po nieudanej próbie na 2.06m, przekładał swoje skoki kolejno na 2.08m i 2.10m. Jednak nie udało mu się skoczyć tych wysokość i to Lepiato zapewnił sobie złoty medal. W kolejnej próbie podjął wyzwanie pobicia rekordu świata. Nasz reprezentant w drugiej próbie uporał się z tą wysokość i poprawił rekord świata. Kolejne próby miały miejsce na 2.14m, jednak były już nieudane.

W finałowym biegu na 400m T46 brązowy medal wywalczyła Alicja Fiodorow. Polka uzyskała czas 58.48 bijąc rekord życiowy. Zwyciężyła Yunidis Castillo z Kuby z nowym rekordem świata 55.72. Srebro wywalczyła reprezentantka RPA Anrune Liebenberg. Dla Fiodorow to drugi medal na tych Igrzyskach Paraolimpijskich. Srebro wywalczyła na dystansie 200m T46.