Zapisz się na newsletter

Sport powrót
6 Wrzesień 2012

Paraolimpiada: Na koniec dnia brązowy medal!

Bardzo dobrze zakończył się dla nas ósmy dzień na Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie, Tomasz Rębisz zdobył brązowy medal w pchnięciu kulą (F46). Jest to 27 krążek dla polskiej reprezentacji paraolimpijskiej.

Tomasz Rębisz miejsce na najniższym stopniu podium zapewnił sobie pchnięciem powyżej 15-metrów, a dokładnie 15.01m. Do końca próbował wyprzedzić go Ukrainiec Dmytro Ibragimov, ale na szczęście zabrakło mu 4cm.  Złoto wywalczył Rosjanin Nikita Prokhorov z rekordem świata – 15.68m, a srebro trafiło do Zhanbiao Hou z Chin, który uzyskał wynik 15.57m.
Na szóstym miejscu rywalizację w biegu na 200 metrów zakończył Marcin Mielczarek. Polak uzyskał czas 26.05 czyli pobiegł najszybciej w tym sezonie. Zwyciężył z nowym rekordem paraolimpijskim 24,70s Ukrainiec Roman Pavlyk. Srebro wywalczył zawodnik z Hongkongu Wa Wai So (24,77s – PB). Brąz zdobył Brytyjczyk Ben Rushgrobe z nowym rekordem życiowym 24.83s.