Zapisz się na newsletter

Sport powrót
4 Wrzesień 2012

Paraolimpiada: Natalia Partyka mistrzynią olimpijską

Natalia Partyka wygrała w finale z Chinką Qian Yang 3:2 i zdobyła w Londynie swój trzeci z rzędu złoty medal igrzysk paraolimpijskich w tenisie stołowym.

Polka stoczyła bardzo wyrównany pojedynek z Chinką, a losy spotkaniado końca nie były przesądzone. Pierwszy set był najkrótszy w całym meczu i pewnie padł łupem Natalii Partyki do 5. Niestety w drugim nasza pingpongistka dała się zaskoczyć i przegrała na przewagi do 11, pomimo prowadzenia 9:3. W trzeciej odsłonie to Partyka goniła wynik na początku, jednak szybko zdołała wyjść z tej trudnej sytuacji i wygrać seta do 9. Czwarta partia od początku do końca dla Chinki Yang, a w piątym decydującym nasza mistrzyni szybko wyszła na prowadzenie, którego nie oddała do końca wygrywając seta do 4 i cały mecz 3:2.

Dla 23-letniej Partyki jest to trzeci z rzędu złoty medal igrzysk paraolimpijskich. Poprzednie wywalczyła w Atenach w 2004 roku oraz w Pekinie w 2008 roku.