Zapisz się na newsletter

Sport powrót
9 Wrzesień 2012

Paraolimpiada: Partyka i spółka na podium!

Polskie tenisistki stołowe startujące w turnieju drużynowym w klasach 6-10 zdobyły brązowy medal Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie. Polki w składzie Natalia Partyka, Małgorzata Jankowska, Katarzyna Pęk i Alicja Eigner pokonały w meczu o brązowy medal Francuzki 3:2.

W pierwszym spotkaniu tego meczu przy stole pojawiły się nasza trzykrotna mistrzyni paraolimpijska Natalia Partyka i Mairie Claire. Tak jak przewidywaliśmy nasza reprezentantka nie miała większych problemów z pokonaniem Francuzki. Pierwsze dwa sety Natalia zdominowała kompletnie, wygrywając do 4 i 2, dopiero w trzecim gra była wyrównana, ale to znowu Polka była górą zwyciężając 11:9.

Drugi pojedynek to walka Alicji Eigner i Francuzki Audrey le Morvan. Polka w tym pojedynku nie sprawiła rywalce znad Sekwany żadnego problemu. W dwóch pierwszy setach zdobyła jeszcze po 5 punktów, ale trzeci to już całkowita dominacja le Morvan, która wygrała 11:2 i cały mecz bardzo szybko 3:0. Punkt zdobyty przez Francuzkę wyrównał stan meczu na 1:1.

Zawodniczka z Francji tak łatwego meczu nie mogła już się spodziewać w starciu z naszą mistrzynią,Natalią Partyką. Polka w pierwszym secie miała trochę problemów, ale ostatecznie od zwycięstwa 11:9 zaczęła ten pojedynek. W kolejnych dwóch setach pozwoliła Francuzce na zdobycie zaledwie 5 punktów i wyprowadziła nasz zespół ponownie na prowadzenie.

Przy stanie 2:1 dla Polski przy stole pojawiły się dwie przegrane z pierwszych meczów, Alicja Eigner iMairie Claire. Niestety drugiej porażki doznała Eigner, która w również i w tym spotkaniu nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść w ani jednym secie. Do rozstrzygnięcia meczu o brązowy medal potrzebny był więc pojedynek deblowy.

Polki w takiej samej sytuacji były w półfinale z Turczynkami, wtedy również po dwóch zwycięstwach Partyki i dwóch porażkach Małgorzaty Jankowskiej o losach meczu decydował debel, niestety przegrany przedwczoraj przez Polki po dramatycznej końcówce. Nasze zawodniczki w takim samym składzie zagrały też z Francuzkami. I tym razem wszystko się udało, Polki nie miały większych problemów i sięgnęły po brązowe medale zwyciężając do 7, 3 i 5 i w całym meczu 3:2.