Zapisz się na newsletter

Sport powrót
3 Wrzesień 2012

Paraolimpiada: Patryk Chojnowski ze złotym medalem, Siemieniecka czwarta

Patryk Chojnowski zdobył złoty medal w tenisie stołowym (class 10) podczas igrzysk paraolimpijskich, które odbywają się w Londynie. Polak pewnie w trzech setach uporał się z broniącym złotego medalu z Pekinu, Chińczykiem Yang Ge. Katarzyna Siemienicka (class 11) uległa w spotkaniu o brązowy medal Rosjance Anzhelice Kosachvej i zajęła czwarte miejsce.

Początek finałowego starcia układał się pomyśli broniącego tytułu mistrzowskiego Chińczyka Yang Ge, który w pewnym momencie prowadził już 3:7. Nasz pingpongista zdołał się jednak podnieść z tej trudnej sytuacji i doprowadzić do stanu po 9, a dwa ostatnie punkty wygrać w bardzo efektowny sposób. Drugi set od początku do końca pod kontrolą Patryka Chojnowskiego, który wygrał do 4. Nasz debiutant paraolimpijski w ostatnim secie prowadził walkę punkt za punkt, by w końcówce odskoczyć na dwa oczka i wygrać do 9, a cały mecz 3:0. Tym samym Chojnowski wywalczył trzeci złoty dla reprezentacji Polski.

Już o godz. 10 o brązowy medal do walki przystąpiła Krystyna Siemieniecka. Rywalką Polki była Anzhelica Kosacheva z Rosji. Pierwsze dwa sety bardzo wyrównane zakończone raz zwycięstwem Rosjanki, a drugi triumfem na przewagi Polki. Niestety Rosjanka wyraźnie się rozegrała i wygrała dwa kolejne sety, a całe spotkanie 3:1.