BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Sport powrót
6 wrzesień 2012

Paraolimpiada: Trzecie srebro Harkowskiej!

Po Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie srebrny będzie chyba ulubionym kolorem Anny Harkowskiej. Polska kolarka zdobyła już trzeci medal z tego kruszcu na londyńskich zawodach. Tym razem dokonała tej sztuki w wyścigu ze startu wspólnego w kategorii C 4-5.

 

Już we wcześniejszych startach Anna Harkowska udowodniła, że jest w Londynie znakomicie dysponowana, dlatego liczyliśmy, że w wyścigu ze startu wspólnego również zaprezentuje się z bardzo dobrej strony. Trasa składała się z ośmiu okrążeń, liczących osiem kilometrów i już na pierwszym kółku od stawki oderwała się fenomenalna Brytyjka Sarah Storey, która przed dzisiejszą konkurencją miała na swoim koncie trzy złote medale. Jej przewaga rosła z okrążenia na okrążenia, a ulubienica gospodarzy nie pozostawiała złudzeń rywalkom. Pozostałe zawodniczki szybko zdały sobie sprawę, że mogą liczyć tylko na srebro. W grupie pościgowej od początku wiele do powiedzenia miała Polka. Kolejne kolarki odpadały, a nasza zawodniczka kontrolowała sytuację. Na przedostatnim kółku udało się jej oderwać od rywalek i wszystko wskazywało, że wywalczy swoje trzecie srebro na Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie. I tak też się stało. Polka przyjechała druga ze stratą ponad siedmiu minut do Sary Storey. Na najniższym stopniu podium stanęła AmerykankaKelly Crowley.

To 25. medal reprezentacji Polski na Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie. W tej chwili dorobek biało-czerwonych to 9 złotych medali, 11 srebrnych i 5 brązowych.

Wyniki:

1.Sarah Storey (W. Brytania) 1:40:36

2.Anna Harkowska +7:22

3.Kelly Crowley (USA) +7:58

4.Kerstin Brachtendorf (Niemcy) +9:39

5.Jennifer Schuble (USA) +14:14

 

Informacja pochodzi ze strony Tylkoigrzyska.pl

 

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: