Zapisz się na newsletter

Sport powrót
5 Wrzesień 2012

Paraolimpiada: Trzy medale Polaków na Stadionie Olimpijskim!

Mamy kolejne medale Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie! Na Stadionie Olimpijskim w biegu na 100m srebrny medal w klasie T12 zdobył Mateusz Michalski, który uzyskał czas 10,88. Na dystansie 1500m w klasie T20 srebrny medal zdobył Daniel Pek, a brązowy Rafał Korc, Polacy przegrali tylko z reprezentantem Iranu.

Mateusz Michalski swój srebrny medal zdobył uzyskując na mecie czas 10,88. Złoto zdobył Rosjanin Fedor Trikolich, który od Polaka był szybszy o 0,07 sekundy. Trzecie miejsce z czasem 10,91 zajął Chińczyk Yansong Li. Stawkę czterech finalistów zamknął reprezentant Hiszpanii Maximiliano Rodriguez, który przebiegł dystans 100m w czasie 11,20. W finale wystartowało tylko czterech zawodników dlatego, że w tej akurat klasie niepełnosprawności (T12) biegają oni zprzewodnikami, którzy pomagają im biec po właściwym torze. Im też należą się wielkie brawa za dotrzymanie kroku tym niezwykle szybkim sportowcom.

Kolejne dwa medale padły łupem naszych zawodników startujących na dystansie 1500m w klasie niepełnosprawności T20. Wicemistrzem paraolimpijskim został Daniel Pek (3:59,45), a z brązowym medalem wróci do kraju Rafał Korc (3:59,53). Wyniki Polaków to ich nowe rekordy życiowe. Ze zwycięzcą Irańczykiem Peymanem Nasiri Bazanjanim Polacy przegrali nieznacznie, o mniej więcej sekundę, wynik złotego medalisty to 3:58,49. Medale Polaków to 15, 16 i 17. krążek naszych reprezentantów startujących na Paraolimpiadzie w Londynie.