BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Sport powrót
7 wrzesień 2012

Paraolimpiada: Wilk po raz drugi mistrzem!

Rafał Wilk po raz drugi na tych Igrzyskach został mistrzemparaolimpijskim w kolarstwie! Polak po raz kolejny nie dał szans rywalom. Piąty był Arkadiusz Skrzypiński, a w konkurencji pań również piąta była Monika Pudlis.

Wyścig rozpoczął się w mocnym tempie. Już na starcie zaczęli odstawać najgorszy w stawce dziesięciu zawodników Haitańczyk Gaysli Leon, Włoch Mauro Cratassa i Duńczyk Thomas Gerlach. Na 16 kilometrze mieliśmy już wyłonionych medalistów. Od pozostałych zawodników oderwali się Wilk, Vico Merkleit z Niemiec i Joel Jeannot z Francji. Z tyłu pozostał m.in. Skrzypiński. Potem czołówka utrzymywała przewagę, a nawet ją powiększała. W międzyczasie wycofali się Cratassa, Leon i Mark Ledo z Kanady. Nadal odstawał Gerlach. Po połowie dystansu trójka nadal jechała razem, w pościg za nimi z pozostałej grupy ruszył Australijczyk Nigel Barley, a kilkanaście sekund za nim byli Skrzypiński i Bernd Jeffre z Niemiec. Gerlach odstawał coraz bardziej. Na 8 km przed metą do ataku ruszył Wilk. Ani Niemiec, ani Francuz nie potrafili utrzymać się za Polakiem i to on mógł cieszyć się ze złota. Drugi był Merkleit, a trzeci Jeannot. Barley nie dał rady dogonić medalistów, Skrzypiński był piąty, a Jeffre szósty. Gerlach pokazał wolę walki i mimo że dojechał daleko za wszystkimi to jednak nie zrezygnował i postanowił ukończyć wyścig. W rywalizacji pań w stawce sześciu zawodniczek Monika Pudlis była piąta. Zwyciężyła Niemka Andrea Eskau przed Holenderką Laurą de Vaan i drugą z Niemek Dorothee Vieth.

Medal Wilka jest 28. dla Polaków na tej Paraolimpiadzie. Daje nam to 9. miejsce w klasyfikacji medalowej. A na pewno nie jest to nasz ostatni medal.

Artykuł pochodzi ze strony Tylkoigrzyska.pl

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: