Zapisz się na newsletter

Sport powrót
5 Wrzesień 2012

Paraolimpiada: Złoto i srebro Polek na 1500m!

Mamy kolejne medale Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie! Na Stadionie Olimpijskim w biegu na 1500m w klasie T20 triumfowała Barbara Niewiedział, a druga była Arleta Meloch. Przed nami jeszcze kilka startów Polaków tego wieczoru, liczymy więc na więcej dobrych wieści.

W biegu na 1500m kobiet z klasą niepełnosprawności T20 wystartowały dwie polskie faworytki, Barbara Niewiedział oraz Arleta Meloch. Obie Polki stały już na paraolimpijskim podium na igrzyskach w Sydney. Pani Barbara zdobyła wtedy złoto, a Arleta srebro na dystansie 800m. Dziś na dystansie prawie dwukrotnie dłuższym przystąpiły do walki z najlepszymi „życiówkami” spośród wszystkich zawodniczek. I jak się ostatecznie okazało nie było dziś na nie mocnych. Wygrała z dużą przewagą Niewiedział (4:35,26), a jako druga linię mety przekroczyła Meloch (4:39,04). Brązowy medal zdobyła reprezentantka Węgier Ilona Biacsi (4:42,31).