BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Artykuły powrót
29 Lipiec 2013

Parkingowa dezinformacja na koncercie McCartneya

– Nie chodzi o pieniądze, ale o zasadę – mówi Adam Orzeł z Lublina, który wybrał się na koncert Paula McCartneya na Stadion Narodowy. Chciał uniknąć niespodzianek, jednak nie do końca się udało.

– Ponieważ od 22 lat poruszam się na wózku inwalidzkim, po urazie kręgosłupa, często napotykam na wszelkiego rodzaju bariery, których według osób sprawnych po prostu nie ma – mówi Adam. Chcąc czuć się bezpiecznie, zwrócił się odpowiednio wcześniej do organizatora koncertu, firmy Live Nation, z pytaniami, czy przewidziane są specjalne miejsca parkingowe dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, czy istnieje konieczność rezerwacji takiego miejsca i czy parking jest odpłatny.

Dostał odpowiedź ze wskazówkami, gdzie znajduje się taki parking oraz informację, że po okazaniu biletu dla osoby z niepełnosprawnością zostanie on nieodpłatnie wpuszczony na teren parkingu. Jednak na miejscu okazało się, że każdy wjeżdżający na teren parkingu musi zapłacić 20 zł. – Nie pomogły żadne tłumaczenia i wyjaśnienia, a mało kulturalna obsługa wymusiła zapłacenie 20 zł za miejsce parkingowe. Prośba skierowana drogą elektroniczną 26 czerwca do organizatora o zwrot niesłusznie pobranej opłaty za parking pozostała bez odpowiedzi. Co jeszcze należy zrobić, jak ustrzec się niespodzianek – sam nie wiem – zastanawia się Adam.

Stadion Narodowy nie jest organizatorem większości imprez, które odbywają się tam od stycznia br. Jak zaznacza Mikołaj Piotrowski, rzecznik prasowy spółki PL.2012, jest ona jedynie gospodarzem miejsca. – Nie mam pojęcia, dlaczego pracownik Live Nation przekazał taką informację. Parking zawsze jest płatny 20 zł – mówi Piotrowski.

Wyjaśnia, że od stycznia br. spółka udostępnia parking zewnętrzny i tam, w zależności od wielkości imprezy, wyznaczana jest odpowiednia liczba miejsc dla osób z niepełnosprawnością. – Znajdują się one w pobliżu bramy nr 1, którą wchodzą osoby z niepełnosprawnością – zaznacza.

Cały artykuł można przeczytać na stronie Niepelnosprawni.pl

Autor: Beata Rędziak

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: