BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

5 październik 2015

PesaDART dostępny i niedługo w Lublinie

W sobotę na lubelskim dworcu można było zobaczyć nowy pociąg PesaDART, który już od grudnia będzie sukcesywnie włączany w ruch pociągów. Intercity zakupiło 20 takich pociągów. PesaDART jest pociągiem jedno bryłowym o długości 150 m, który jednorazowo będzie przewoził 352 osoby. Jest wyposażony w klimatyzację, wygodne fotele, kuchnię, bar oraz WiFi. Będzie przewozić pasażerów na liniach: Jelenia Góra – Wrocław – Łódź – Warszawa – Lublin oraz z Bielska-Białej do Lublina przez Katowice, Częstochowę, Koluszki i Warszawę.
Pociąg został przystosowany dla pasażerów niepełnosprawnych, wyposażony jest w łatwą w obsłudze windę elektryczną, miejsca dla wózkowiczów i szeroką toaletę z poręczami.

Oczywiście nie omieszkałem przetestować i sprawdzić funkcjonalność nowej oferty Intercity. Na dworzec pojechałem nie wózkiem, tylko skuterem elektrycznym który jest nieco dłuższy. Poprosiłem obsługę Intercity o możliwość sprawdzenia dostosowania nowego pociągu dla pasażera niepełnosprawnego. Nie było z tym problemu. Winda została rozłożona i mogłem wjechać na poziom wejścia a następnie do pociągu. Podczas wjeżdżania na platformę windy pojawiło się pytanie czy długość skutera zmieści się na platformie, okazało się mieszczę się na styk (wózkiem bez problemu). W przestrzeni przeznaczonej dla osób niepełnosprawnych jest sporo miejsca. Jest to pociąg otwarty (bez przedziałowy). PesaDART umożliwia również łatwiejsze podróżowanie osobom niewidomym jaki i z innymi niepełnosprawnościami.

Miejmy nadzieję, że PesaDART to nowa możliwość wygodnego i prostego podróżowania przez osoby na wózkach pociągami Intercity.

Niecierpliwie czekam na pierwszą podróż 🙂

Zobacz również www.kurierlubelski.pl

no images were found

Mateusz Urbański

PRAWA

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: