BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

14 Listopad 2012

Pierwszy krok do samodzielnego ukulturalnienia się

Pierwszy raz byłem samodzielnie w teatrze.

(Foto źródło: moje.radio.lublin.pl)

(Foto źródło: poland.gov.pl)

W Teatrze Starym w Lublinie w poniedziałki odbywają się projekcje filmowe. Ja byłem na  „Seksmisji” a po seansie na spotkaniu z reżyserem Juliuszem Machulskim.

Film wyświetlony był w wersji cyfrowej. Seksmisja jest „Polską Komedią Stulecia”. W głównych rolach wystąpili Jerzy Stuhr – Maksymilian ‚Maks’ Paradys i Olgierd Łukaszewicz – Albert Starski, którzy świetnie wcielili się w role i dużo wnieśli od siebie – jak mówi Pan Machulski. Reżyser pokazuje w „krzywym zwierciadle” świat bez mężczyzn. Zahibernowani w XX w. Maks i Albert budzą się po 50 latach w świecie w którym nie ma mężczyzn.

Po wielu perypetiach głównym bohaterom udało się przywrócić porządek rzeczy i zaczęli się rodzić chłopcy.

Film bardzo mi się podobał. Druga część wieczoru czyli spotkanie  z reżyserem Juliuszem Machulskim była jeszcze ciekawsza. Reżyser opowiadał min. o kręceniu filmu, o przygodach z cenzorem, o filmie „Vabank”. Juliusz Machulski jest osobą miłą, sympatyczną, chętną do wspomnień.

Teatr Stary w Lublinie po remoncie jest pięknym i urokliwym obiektem dostępnym dla osób niepełnosprawnych.  Chciałbym wszystkich zachęcić do korzystania z oferty teatru, projekcji filmowych, wydarzeń muzycznych i sztuk teatralnych. W szczególności namawiam osoby niepełnosprawne do ukulturalniania się.

Mateusz Urbański

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: