BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

14 Czerwiec 2019

Piknik integracyjno-promocyjny

12 czerwca odbył się w Łęcznej Piknik Integracyjno-Promocyjny. Współorganizatorem tego wydarzenia był Środowiskowy Dom Samopomocy w Łęcznej, który w ramach partnerstwa na Rzecz Ochrony Zdrowia Psychicznego Mieszkańców Powiatu Łęczyńskiego współpracuje z partnerami z obszarów pomocy społecznej, zdrowia, zatrudnienia, edukacji. 

Celem Pikniku było przybliżenie osobom z niepełnosprawnościami i ich rodzinom możliwości korzystania z form wsparcia i pomocy finansowej i poza finansowej. 

Zaproszenie do udziału w wydarzeniu skierowane zostało do instytucji i organizacji zajmujących się wsparciem. Warsztat Terapii Zajęciowej w Janowicy, który jest placówką Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej, został poproszony o urozmaicenie tego wydarzenia swoją obecnością oraz występami. 

Solista Łukasz Lisek zaprezentował kilka utworów. 

W trakcie występu Łukasza koledzy i koleżanki z Warsztatu uatrakcyjnili jego występ tańcem. 

Zespół „Bębnoludy” zabrał mieszkańców Łęcznej w muzyczną wędrówkę po świecie. 

Organizatorzy przygotowali dla występujących uczestników drobne upominki: lizaki, długopisy, ołówki, strugaczki itp. 

Każda przybyła na wydarzenie instytucja m.in.: Łęczyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych, Powiatowy Urząd Pracy czy też Partnerstwo na Rzecz Ochrony Zdrowia Psychicznego w Powiecie Łęczyńskim miała swoje gadżety promocyjne, które rozdawano gościom (np. smycze, kamizelki i opaski odblaskowe, długopisy, notesy, informatory, książeczki „Jak zachować się w stosunku do osób z niepełnosprawnością, tak, aby ich nie urazić”).

Największym zainteresowaniem cieszyło się stoisko „Zabawy z KLANZĄ”. Przygotowano wiele atrakcji dla dzieci m.in.: wyścigi ślimaków, rurociąg, memory, tunele, malowanie twarzy, bampy, rysowanie w lustrze, bańki mydlane, gry zręcznościowe, konkursy z nagrodami. 

Środowiskowy Dom Samopomocy oferuje: 

– pomoc w dostępie do niezbędnych świadczeń zdrowotnych, 
– wsparcie psychologiczne, 
– terapię grupową i indywidualną, 
– pomoc i wsparcie interwencyjne w zakresie kryzysu zdrowia psychicznego, 
– terapię zajęciową w pracowniach: plastycznej, krawieckiej, życia codziennego, umiejętności technicznych, aktywności twórczej, komputerowej, 
– zajęcia relaksacyjne, 
– spotkania grup samopomocowych, 
– spotkania grup wsparcia, 
– spotkania rodzin. 

Dziękujemy za możliwość udziału w spotkaniu. 

 
Paweł Maj

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: