BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

5 czerwiec 2017

Piknik Rodzinny-Otwarte Ogrody

„Piknik Rodzinny – Otwarte Ogrody” odbywający się w Dziennym Ośrodku Adaptacyjnym dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną w Lublinie to uroczystość o podwójnym znaczeniu: Święto Rodziny oraz Dzień otwarty placówki.

''Otwarte Ogrody'' Dzienny Oœrodek Adaptacyjny dla Dzieci i M³od

Zebrani Goście: przedstawiciele (pracownicy i uczestnicy) Zespołu Ośrodków Wsparcia w Lublinie, (w strukturze którego funkcjonuje Dzienny Ośrodek Adaptacyjny), Uniwersytetu Medycznego, MOPR w Lublinie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2, Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Integracja”, Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Lublinie, LFOON-SW na czele z Prezes Alicją Jankiewicz, powitani zostali etiudą teatralną „Twój kolor”. Spektakl w wykonaniu uczestników i pracowników Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego, seniorów z Centrum Dziennego Pobytu dla Seniorów nr 1, pracowników Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2, studentów Uniwersytetu Medycznego wydziału Pielęgniarstwa, wywołał wiele emocji. Podobna sytuacja miała miejsce po występach debiutującego „Trio”, w składzie którego była mama uczestniczki grająca na pianinie oraz dwóch terapeutów: gitara basowa oraz wokal.

Wyróżniający się rodzice działający na rzecz ośrodka zostali nagrodzeni dyplomami i wyhodowanymi w ogrodzie piwoniami, pozostali uczestnicy spotkania otrzymali przepiękne zakładki do książek.

Zajęcia terapeutyczne z zakresu aktywności sensoplastycznej (dywan sensoryczny, malowanie rękami i nogami, eksperymenty, ćwiczenia z płynem nienewtonowskim, zastosowanie różnorodnych farb na różnym materiale, zabawy materiałem jadalnym o różnej strukturze i fakturze), gastroterapii, hortiterapii, AAC, usprawniania motorycznego i muzycznego przygotowane zostały przez pracowników DOA. Nauczycie z SOSW nr2 stworzyli fotobudkę, pracownicy Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej zaprezentowali literaturę dotyczącą osób z niepełnosprawnością.

Zdjęcie

Była również loteria. Uzyskane kwoty przeznaczone zostały na zakup szalupy do remontu z przystosowaniem dla osób z niepełnosprawnością. Goście zostali zaproszeni na bigos i kiełbaski z grilla, a także na ciasto upieczone przez rodziców, seniorów i przyjaciół społeczności ośrodka. Pogoda pozwoliła na zabawę, która sprawiła wiele radości wszystkim obecnym.

Do zobaczenia za rok!

Fotogaleria Kamil Artur Kuliński

no images were found

Sylwia Góźdź

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: