BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

19 czerwiec 2015

Piknik Rodzinny

RUSZ SIĘ KOLEGO –ZRÓB COŚ DOBREGO!

„Nasi Kochani Goście przybory szkolne nam przynoście. Ucieszą się wszyscy uczniowie, kiedy pobiegniemy w charytatywnym Biegu po Zdrowie”

Na zaproszenie pani Marii Paryły dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu, nauczycieli i społeczności uczniowskiej, PSOUU Koło w Łęcznej – rodzice i uczestnicy z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Janowicy 14 czerwca 2015r. uczestniczyli w Pikniku Rodzinnym – Rusz się kolego – zrób coś dobrego.

Świętowanie jak co roku rozpoczęło się udziałem wszystkich uczestników i zaproszonych gości w liturgii mszy św. w intencji rodzin w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Królowej Świata.

Słowa Ewangelii tej niedzieli były według św. Mateusza. Nauka, która płynęła z fragmentu Ewangelii: musimy się starać, musimy być ciągle w drodze, nie możemy poddać się duchowej gnuśności i rozleniwieniu.

Ksiądz proboszcz  podziękował organizatorom (dyr. Szkoły p. M. Paryła), zaproszonym gościom za rozpoczęcie świętowania  poprzez udział w liturgii mszy świętej. Po zakończonej liturgii mszy św. wszyscy udali się na boisko szkoły.

Organizatorzy Pikniku zadbali o specjalne namioty gdzie poszczególne grupy mogły odpocząć chowając się przed upałem. W programie spotkania były: występy zespołów tanecznych, wspólne muzykowanie, teatrzyk przedszkolaków, stoiska towarzyszące, biesiada. Rozpoczęcia pikniku na terenie Szkoły Podstawowej im. J. i K. Bogdanowiczów w Nadrybiu dokonała pani dyrektor szkoły witając wszystkich i dziękując za przybycie

Program artystyczny rozpoczęli gospodarze poprzez prezentacje:

  1. Występy instrumentalno – muzyczne uczniów
  2. Tańcz razem z nami –dziewczęta z klasy VI
  3. Jak krasnale zaopiekowały się Poleskim Parkiem Narodowym” – „Skrzaty”
  4. Tańcz razem z nami – przedszkolaki
  5. Prezentacja Lubelskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej FRONT
  6. „Kopciuszek” – przedstawienie – niespodzianka
  7. „Śpiewaj, graj i tańcz” – występy uczniów klas IV-VI

001

Nasz program tego dnia to występ uczestników zespołu „Bębnoludy” Warsztatów Terapii Zajęciowej w Janowicy.  Zagrali melodie świata na instrumentach perkusyjnych. Grupa prowadzona jest przez p.Marię Lisek-Ziębę. Skład Zespołu tego dnia nie był pełny, nie wszyscy mogli być tego dnia, ale zespół się powiększa, dołączyły do niego Magdalena K., Adam Cz. i ciągle są chętni… to miłe, że uczestnicy warsztatu stawiają sobie nowe wyzwania.

Połączenie sił to początek,

pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces.

Człowiek, który nie zmierza do jakiegoś celu, nie osiągnie żadnego.

002

 „Bębnoludy”

Jest takie powiedzenie – „Grać każdy może, trochę lepiej lub gorzej”, ale okazało się że można grać dobrze. Dowodem na to jest pani dyrektor szkoły i pan radny z Gminy Puchaczów, którzy z nami zagrali : Kankana i Ciap Ciap.

003

Podsumowanie konkursu ortograficznego „O pióro Wójta Gminy Puchaczów”, laureaci zostali uhonorowani nagrodami.

005

004

Jedna z prac konkursowych

Uczestnicy spotkania częstowani byli ciastem, napojami, świeżymi truskawkami, można było degustować różne wyroby z nabiału, pić kawę a na obiad była pyszna kiełbasa z grilla.

007

006

Kolejna atrakcja to -Mecz o puchar Starosty Łęczyńskiego rodzice – uczniowie oraz„Bieg po zdrowie” pod patronatem Starosty Łęczyńskiego, Wójta Gminy Puchaczów i LW Bogdanka

Ponadto tego dnia przeprowadzono – akcję poboru krwi w mobilnym ambulansie prowadzoną przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

Dzieciaki uczestniczące w pikniku z rodzicami mogli korzystać z „Miasteczka zabaw dla dzieci”- było to możliwe dzięki wsparciu sponsorów, zabawa na trampolinie, basenie z piłeczkami, zjeżdżalni, kuli zorbing, przejażdżka na kucyku i koniach to duża atrakcja.

Tego dnia odbył się też pokaz sprzętu wojskowego i sposobów walki, prezentowanego przez Lubelską Grupę Rekonstrukcji Historycznej FRONT.

Drodzy nasi Sąsiedzi, Przyjaciele zrobiliście wiele dobrego, ale Wy zawsze się ruszacie …

Ciesz się życiem, teraz jest na to czas, nie jutro, nie za rok.

Dzisiaj powinno być naszym najwspanialszym dniem.

Dziękujemy Wam, dziękuję Tobie Mario za ten spędzony z Wami najwspanialszy dzień.

Maria Lisek-Zięba

PRAWA

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: