BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Sport powrót
12 Czerwiec 2013

Plebiscyt – GALERIA SŁAW POLSKICH SPORTOWCÓW Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ!

Fundacja „Sedeka” z Warszawy ogłosiła Plebiscyt 40-lecia na 10 Najwybitniejszych Sportowców z Niepełnosprawnością – Medalistów Igrzysk Paraolimpijskich w latach 1972–2012!

Tworzona będzie GALERIA SŁAW POLSKICH SPORTOWCÓW Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ!

Polscy reprezentanci w letnich i zimowych igrzyskach paraolimpijskich w latach 1972–2012 zdobyli 736 medali: 266 złotych, 247 srebrnych,  223 brązowych.

Głosowanie trwać będzie do 31 października br. Po tym terminie poznamy 40 sportowców, spośród których Kapituła Plebiscytu dokona wyboru 10 laureatów. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi podczas uroczystej gali w połowie grudnia br. W plebiscycie może wziąć udział każdy, kto skorzysta z formularza zamieszczonego na stronie Fundacji.

Fundacja Sedeka podejmując działania na rzecz osób niepełnosprawnych pragnie uwypuklić ogromną rolę sportu w powrocie do normalnego życia. Jego funkcję integracyjną i inspirującą. Ci, którzy osiągnęli sukces są najbardziej wymownym wzorem dla młodych. Pokazują, jak poprawić swój status społeczny, czerpać radość i energię z pokonywania trudności.

Więcej informacji na stronie Fundacji Sedeka

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: