BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

31 Sierpień 2015

„Podróż Odyseusza”

Projekt „Podróż Odyseusza” („The Journey of Odyss”) – Vindeikiai, Litwa 16-24.08.2015

W dniach 16-24.08.2015 kilkoro uczestników ŚDS „Akademia Artystyczna” wraz z pracownikami kadry wzięło udział w międzynarodowym projekcie teatralnym na Litwie (Erasmus+).

Grupa 30 osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych z Litwy, Polski i Niemiec przez ponad tydzień uczestniczyła w warsztatach teatralnych prowadzonych przez Michała Stanowskiego. W ramach warsztatów grupa pracowała nad wspólnym spektaklem opartym na greckiej Odysei – „Podróż Odyseusza”. Ostatniego dnia projektu dla rodziców i zaproszonych gości odbyła się premiera spektaklu.

Tego dnia Vindeikiai (miejscowość, gdzie odbywał się projekt) odwiedzili również przedstawiciele Litewskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych z Wilna (LZNS – Lietuvos žmonių su negalia sąjunga – Lithuanian association of people with disabilities).

Polska grupa (uczestnicy ŚDS „Akademia Artystyczna”) przedstawiła również swój autorski spektakl pt. „Parada bogów”. Obydwa spektakle cieszyły się bardzo ciepłym przyjęciem ze strony publiczności. Międzynarodowe warsztaty były wyjątkową okazją do teatralnego i osobistego rozwoju uczestników oraz do nawiązania nowych kontaktów.

no images were found

Monika Rozwałka
Fundacja Nieprzetartego Szlaku

PRAWA

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: