BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

27 Wrzesień 2019

„Podróże moich marzeń”

W dniu 25 września 2019 roku odbyła się Gala XVII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Sztuka Osób Niepełnosprawnych.

Uroczysta Gala oraz wystawa wszystkich prac plastycznych zgłoszonych do Konkursu odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku. Celem Konkursu „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” jest popularyzacja idei integracji poprzez promowanie i nagradzanie twórczości artystycznej osób z niepełnosprawnościami. Tytuł tegorocznej XVII edycji konkursu, to „Podróże moich marzeń” które umożliwia niepowtarzalną podróż po świecie wyobraźni osób z niepełnosprawnościami, które chcą dzielić się swoją niezwykłą wrażliwością. Tegoroczna edycja Konkursu odbywa się pod Patronatem Honorowym Pierwszej Damy pani Agaty Kornhauser-Dudy.

Nagrodzone prace:

Kategoria malarstwo i witraż :

 I miejsce :   „A może nad morze”   Dorota Szpak    Warsztat Terapii Zajęciowej w Grabowicy

II miejsce :   Z nurtem rzeki” Anna Wojtaszek Warsztat Terapii Zajęciowej w Rozłopach

III miejsce :   „Lato w Toskanii”  Piotr Pytka  Środowiskowy Dom Samopomocy w Lublinie

I wyróżnienie : „Lot w kosmos” Andrzej Puźniak   Środowiskowy Dom Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Szarowoli

II wyróżnienie : „Polecieć wysoko” Wojciech Bugajski Środowiskowy Dom Samopomocy „Absolwent” w Lublinie

III wyróżnienie : praca zbiorowa – „Stała na stacji…”  Grzegorz Wawrzusiszyn , Marcin Michalak  Warsztat Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło  w Świdniku

IV wyróżnienie : „Amazonia” Ernest Gierliński Dom Pomocy Społecznej im. Roba Inja w Świdniku

Kategoria  grafika i rysunek:

I miejsce :  „Agata w dżungli”  Agata Karwat Środowiskowy Dom Samopomocy w Hrubieszowie 

II miejsce : „Podróżowanie Tu i Tam” Patryk Trusz  Warsztat Terapii Zajęciowej przy Integracyjnym Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych „Prometeusz” w Chełmie 

III miejsce :  nagrody  nie przyznano

Kategoria  tkanina i aplikacja :

I miejsce praca zbiorowa   ” Rafa kolorowa ”  Ireneusz Zdanowski , Anna Kachniarz  Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Centrum Przedsiębiorczości, Integracji i Edukacji”   w Łukowie 

II miejsce :  „Magiczny ogród” Teresa Łoboda   Środowiskowy Dom Samopomocy w Lublinie

III miejsce : praca zbiorowa „Kalejdoskop podróży” Ewa Kuranc, Edyta Gumieniak  Warsztat Terapii Zajęciowej w Rozłopach

I wyróżnienie : „Podróż w nieznane” Urszula Dzida Warsztat Terapii Zajęciowej w Grabowicy

II wyróżnienie : „Lato w Wenecji” Katarzyna Strojek Środowiskowy Dom Samopomocy w Końskowoli

Kategoria  rzeźba kameralna i płaskorzeźba :

I miejsce  „Ku przeznaczeniu „  Dorota Krzysiak  Środowiskowy Dom Samopomocy „Roztocze” w Lublinie

II miejsce :  „Wehikuł czasu” Krzysztof Gwizdal  Dom Pomocy Społecznej im. Roba Inja  w Świdniku

III miejsce : „Kraina snów…”  Bogusław Machnik   Środowiskowy Dom Samopomocy w Annopolu

Kategoria  fotografia :

I miejsce  „Podróż moich marzeń” Tomasz Pastucha Caritas Diecezji Sandomierskiej Warsztat Terapii Zajęciowej w Janowie Lubelskim

II miejsce  nagrody nie przyznano

III miejsce  nagrody nie przyznano

Wyróżnienie : „ Cel został wybrany” Tomasz Pastucha Caritas Diecezji Sandomierskiej Warsztat Terapii Zajęciowej w Janowie Lubelskim

Dodatkowo zostały przyznane dwie nagrody specjalne :

Nagroda przyznana przez Dyrektora Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie Marcina Krzysztofika dla pracy „W krainie fantazji” Renaty Denis i Aleksandry Kurek z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Stowarzyszeniu Przedsiębiorczości , Integracji i Edukacji w Łukowie.

Druga nagroda została ufundowana przez państwa Jolantę i Krzysztofa Stec właścicieli KSJ Sp. z o. o Zarządzanie Nieruchomościami  dla pracy „Zoo przyszłości” Natalii Mędrek z Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Integracyjnym Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych „Prometeusz” w Chełmie.

Fotorelacja

Kamil A. Kuliński

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: