BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

28 Listopad 2016

Podwójna promocja

W każdym spotkaniu jest część żalu z rozstania, ale w każdym rozstaniu jest ta sama ilość radości ze spotkania.

Zdjęcie

Podwójna promocja to nic innego jak spotkanie z uczestnikami dwu projektów realizowanych przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej.

Mimo, że projekty:

– „Naśladowanie natury” – Warsztaty aktywizacji społecznej osób niepełnosprawnych, dofinansowanego przez ROPS w Lublinie;

– „Knowledge is power – Wiedza to potęga” program społecznościowy Tesco – Sp. z o.o  i Fundacji Tesco Dzieciom – „Decydujesz Pomagamy”,

zostały zakończone to nadal trwa ich kontynuacja i promowanie zdobytych podczas warsztatów umiejętności.

22 listopada na zaproszenie pani Edyty Wojciechowskiej kierownika Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kodniu odbyło się spotkanie  beneficjentów obu  projektów z Łęcznej i Kodnia.

Nie zabrakło podczas spotkania Pana Wójta Gminy i Pani kierownik GOPS.

Zdjęcie

To kolejne spotkanie to nie tylko prezentacje artystyczne. W obecności wszystkich uczestników WTZ w Kodniu  jeden z trenerów projektów omówił podejmowane działania.

Zdjęcie

Przekazane zostały  też prace wykonane podczas warsztatów. Uczestnicy spotkania oceniali podejmowane działania projektowe oraz zgłaszali swoje potrzeby na realizację podobnych działań.

Zdjęcie

Oczywiście była prezentacja muzyczna zdobytych umiejętności.

Otwórz szeroko oczy i rozejrzyj się czy ktoś nie potrzebuje trochę czasu, trochę uwagi.

Może jest to człowiek samotny albo zgorzkniały, albo chory, albo niedołężny.

Może starzec, a może dziecko.

Nie pomiń okazji, gdy możesz coś z siebie ludziom ofiarować jako człowiek.

Podczas spotkania p. Maria Lisek-Zięba rozmawiała z zebranymi o niepełnosprawności w szeroko rozumianym znaczeniu. Czym jest dla Ciebie niepełnosprawność? Niepełnosprawność na przełomie wieków.

„…Narzekamy, że mamy niedostosowane budynki, że gdzieś nie ma windy. A co mieli powiedzieć Spartanie? W starożytnej Sparcie jak dziecko było niepełnosprawne, to zrzucano je ze skały w przepaść. Nikt się nie przejmował, że to jest istota żyjąca. Chłopcy mieli zasilać spartańską armię. Tam nie potrzebowali niepełnosprawnych …”.

Kolejnym etapem spotkania była  wspólna zabawa z nawiązaniem do tradycji Andrzejkowych.

Zdjęcie

„Każdy powinien mieć kogoś, z kim mógłby szczerze pomówić,  bo choćby człowiek był nie wiadomo jak dzielny,  czasami czuje się bardzo samotny.” Ernest Hemingway

Uczestnicy o projektach:

Justyna – warsztaty w których brałam udział to super pomysł, bardzo bardzo chciałabym uczestniczyć w nich jeszcze…

Piotr – mnie się podobało na plastyce.

Adam – było super i super, że znowu u nas jesteście.

Bożena – będziemy się jeszcze uczyć?

Beata  – będę robić takie prace jak u was.

Daniel – cieszę się, że mogłem po raz kolejny spotkać się z koleżankami i kolegami w Kodniu, dziękuję pani Marii, że możemy ciągle coś nowego robić i wiele poznawać.

Łukasz – dzięki wyjazdowi mogłem podziękować Matce Bożej za zdrowie, pośpiewałem i uczyłem wszystkich mojej piosenki „oj nie nie”.

Kasia – Było super i tyle jedzenia …

Marcin – na wyjeździe byłem fotografem, zrobiłem dużo zdjęć, podobało mi się.

Maria – spotkania są potrzebne nam wszystkim, integracja to największy potencjał. Dzięki takim projektom, spotkaniom nigdy nie będziemy czuli się samotni.

Dziękujemy  za udział w projektach i spotkaniach, Wasze sugestie, wykorzystamy podczas aplikowania o środki finansowe w 2017 r.

Maria Lisek-Zięba

PRAWA

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: