BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

16 Marzec 2014

Poezja dla najmłodszych w „Pożegnaniu z Afryką”

Kawiarnia „Pożegnanie z Afryką” przy ul. Złotej 3 w Lublinie od lat słynie z tego, że w każdy czwartek o godz. 17.00 staje się miejscem przygotowywanych przez P. Hannę Olszewską spotkań literacko-muzycznych.

Dnia 13. III. Jej gościem był Zygmunt Marek Miszczak – autor m.in. tomiku wierszy pt. ”Kup mi, mamo, gwiazdkę z nieba”. Zgromadzone w podziemiu Muzeum im. Józefa Czechowicza dzieci, jak również ich rodzice mieli okazję wysłuchać wierszy z tego tomiku oraz nowszych. W urzeczywistnieniu artystycznego przedsięwzięcia udział mieli także najmłodsi – nie tylko Zosia Lutek i Małgosia Kukawska, które starannie przygotowały się do roli lektorów, ale także ci, którzy przełamali tremę i zgodzili się zaprezentować wybrane utwory lubelskiego poety, a także własne.

pożegnanie z afryką

Oprawę spotkania stanowiły piosenki dla dzieci i prezentacja kolorowych ilustracji do tomiku, autorstwa Agnieszki Wojtowicz, zaś dopełnieniem towarzyszących imprezie atrakcji były przygotowane dla najmłodszych słodycze i ufundowane przez samą kawiarnię soki. Kolejną imprezę dla dzieci – tym razem z okazji Dnia Dziecka – organizatorzy zapowiadają na czerwiec b.r.

 

ZMM

PRAWA

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: