BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Artykuły powrót
18 Kwiecień 2013

Polski Związek Głuchych w Lublinie zamknięty na głucho?

Od dwóch tygodni nie można nawiązać jakiegokolwiek kontaktu z przedstawicielami PZG w Lublinie: siedziba organizacji jest zamknięta a telefony nie odpowiadają. Strona PZG oddziału Lubelskiego od prawie roku nie jest aktualizowana (27 czerwca 2012 rok to data ostatniej aktualizacji), więc brakuje nawet wyjaśnienia dotyczącego obecnej sytuacji – Co właściwie się dzieje w PZG w oddziale lubelskim?

Dzwoniłem do siedziby zarządu głównego PZG. Nie potrafili mi wyjaśnić sytuacji, tylko zasugerowali kontakt mailowy – na który również nie otrzymałem odpowiedzi.

Byłoby przykre, gdyby Odział Lubelski PZG, który  pomógł wielu ludziom z wadą słuchu – zaprzestał swojej działalności. Sam będąc w wieku przedszkolnym korzystałem z zajęć z pedagogiem zatrudnionym w PZG i nawet byłem jako dziecko na zabawie mikołajkowej. Czy kolejne pokolenie nie będzie mogło skorzystać z pomocy oferowanej przez Związek?

PS. Pisałem parę tygodni temu, iż środowisko osób z niedosłuchem charakteryzuje się dobrą samoorganizacją, aczkolwiek oprócz niejasnej sytuacji lubelskiego oddziału PZG – złą wiadomością jest także zniknięcie portalu słuchowisko.net.  Czyżby kryzys?

Łukasz Lewiński

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: