BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

20 wrzesień 2016

Poprzez turystykę do kontaktu z ludźmi

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Tomaszowie Lubelskim w okresie 16.08.2016 – 15.09.2016r.  zrealizowało bardzo atrakcyjne zadanie pn. „Poprzez turystykę do kontaktu z ludźmi”, w którym wzięły udział 72 osoby z niepełnosprawnością intelektualną pod opieką opiekunów (łącznie 108 uczestników).

Zdjęcie

Zdjęcie

Zadanie zrealizowano ze środków  Województwa Lubelskiego w ramach otwartego  Konkursu ofert dla fundacji i organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych oraz środków Stowarzyszenia.

Zdjęcie

Uczestnicy – podopieczni Stowarzyszenia mieli okazję poznać uroki Roztocza podczas pieszej wędrówki ścieżką przyrodniczo – dydaktyczną  z Rezerwatu „Czartowe Pole” do Sosnowego Zacisza w Suścu oraz przejazdu „furami” po Rezerwacie „Nad Tanwią”. Dodatkową atrakcją były warsztaty garncarskie przejazd kucami i tramwajem konnym oraz wspólna zabawa przy ognisku i pieczenie kiełbasek w „Stadninie Pod Lasem” w Dąbrowie Tomaszowskiej.

Zdjęcie

Zdjęcie

Za pomoc w realizacji zadania serdecznie dziękujemy wolontariuszom, pracownikom, firmie transportowej AG-MAR Marek Olenkiewicz, właścicielom Pensjonatu Szkoleniowo – Wypoczynkowego „Sosnowe Zacisze”  p.p.  Lucynie i Bogdanowi Kozyrom oraz panu Piotrowi Kudlickiemu właścicielowi „Stadniny Pod Lasem” w Dąbrowie Tomaszowskiej.

 

Zarząd Koła

Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym

Koło w Tomaszowie Lubelskim

PRAWA

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: