BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

17 Listopad 2015

Pozytywna energia

W niedzielę, 8 listopada w Domu Kultury LSM odbył się koncert charytatywny dla Krzysia Zagraby zorganizowany przez Fundację Rozwoju Indywidualnego „Praca Moc Energia”. Wydarzenie poprowadzili Anna Szmidt i Daniel Wieleba. Na scenie wystąpili Przemysław Gąsiorowicz, Laura Samojłowicz i Łukasz Zagrobelny.

 

Zdjęcie Laury Samojłowicz

Koncert rozpoczął się o godz. 17:00 w Domu Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej (LSM, ul. Konrada Wallenroda 4a) w Lublinie. Na scenie wystąpił jeden z najlepszych męskich głosów w Polsce, artysta obdarzony niezwykłą charyzmą – Łukasz Zagrobelny. Ponadto zebranych gości swoim występem zaszczycili: Laura Samojłowicz (aktorka znana m.in. z serialu „M jak miłość” jako Majka.

Zdjęcie Łukasza Zagrobelnego

W 2009 roku wygrała piątą edycję programu „Jak oni śpiewają”) oraz Przemysław Gąsiorowicz (aktor Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie). Wydarzenie poprowadzili aktor Daniel Wieleba i Anna Szmidt (koordynator Projektu „Pozytywna Energia” oraz wolontariuszka i koordynator do spraw współpracy lokalnej Szlachetnej Paczki w województwie lubelskim).

Zdjęcie z rozdania nagród

Pomiędzy występami artystów odbyły się aukcje, podczas których można było licytować płyty CD z autografami muzyków; vouchery, karnety oraz kupony rabatowe od sponsorów oraz inne pamiątkowe przedmioty dostarczone przez darczyńców (np. rękawice boksera Dariusza Michalczewskiego). Na zakończenie koncertu odbyło się losowanie z nagrodami z pośród zakupionych biletów.

Jak informuje organizatorka koncertu Anna Szmidt – ze sprzedaży biletów, aukcji i zbiórki do puszek udało się uzyskać ponad 6100 złotych. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na leczenie, rehabilitację oraz specjalną edukację Krzysia.

Czeroletni Krzyś Zagraba jest chory na niezwykle rzadką i postępującą chorobę genetyczną – Zespół Alstroma. Więcej informacji o chłopcu oraz o sposobach pomocy można przeczytać na stronie: www.krzys-zagraba.blog.pl.

 

Paweł Limek

 

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: