BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

13 Sierpień 2014

Pracowity sierpień

Sierpień to miesięczna przerwa w funkcjonowaniu Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy placówki Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Łęcznej (przerwa dla uczestników warsztatu) to w warsztacie wiele się dzieje …

001

W warsztatach  dzięki dofinansowaniu robót budowlanych ze środków PFRON otrzymanemu za pośrednictwem ROPS Lublin  prowadzony jest remont budynku Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy. W ramach otrzymanego dofinansowania wykonane zostały już prace:
1) Wymienione została  wykładziny podłogowe
2) Położone zostały posadzki

002

Poza planem remontowo-budowlanym odmalowanych zostało część pomieszczeń do zajęć, korytarze, odgloniona została elewacja budynku.

003

Postawiona została altana z przeznaczeniem do zajęć plenerowych.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W planie jest jeszcze wymiana instalacji odgromowej.

Pomimo przerwy uczestnicy warsztatu – członkowie Zespołu „Bębnoludy”, solista – solidnie pracują , ćwiczą przed wyjazdem na X Ogólnopolski Integracyjny Festiwal Gwiazdy Dzieciom 2014 który odbędzie się  w dniach 15–17 sierpień w Lubiniu (gmina Krzywiń, woj. Wielkpolopskie).

005

Grupa nasza została zaproszona na festiwal przez Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko. Tegoroczny festiwal jest w klimacie piosenek Tercetu Egzotycznego – najstarszego zespołu wokalnego, który występuje już ponad 50 lat.

Zespół „Bębnoludy” w konkursie zaprezentuje 3,5 minutową składankę utworów Tercetu Egzotycznego w wykonaniu na instrumentach perkusyjnych a solista wykona utwór „Aj mama” do oryginalnej muzyki Tercetu Egzotycznego.

W warsztatowej kuchni  praca wre. Pracownicy nie będący na urlopach wypoczynkowych odkąd nie ma uczestników warsztatu przygotowują „zapasy na zimę” – przetwory z własnych warzyw, różnego rodzaju marynaty, sałatki, soki, kompoty itp.
Uczestnicy pracowni gospodarstwo domowe ogrodnictwo wraz z instruktorem zadbali aby plony były obfite. Oczywiście w pracach pomagali uczestnicy z innych pracowni z instruktorami. Dzięki temu piwniczka z przetworami z dnia na dzień staje się bogatsza.

Jeżeli myślisz, że jesteś zbyt mały, by coś zmienić,
spróbuj zasnąć z komarem latającym nad uchem.

                                                                                                                      Dalajlama XIV

Słońce nie omija nikogo, nie ominie też i ciebie, chyba, żebyś skrył się w cieniu.
Nie chowaj się. Są ludzie, którzy cię potrzebują.

Phil Bosmans

Te cytaty skłaniają do zastanowienia, przemyśleń dla tych co nie wierzą …
Trzeba tylko chcieć a chcieć to móc … Wiara czyni cuda i tym wyjątkowym cudem jest nasz pracowity sierpień.
Dziękuję wszystkim …  za zaangażowanie w to co jest robione w naszej placówce

Maria Lisek-Zięba

PRAWA

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: