BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

22 styczeń 2015

Premiera Cart Blanche

Wczoraj wieczorem 20 stycznia 2015 roku miałem przyjemność i zaszczyt uczestniczyć w uroczystej premierze filmu Carte Blanche, jaka miała miejsce w Lublinie, w sali kina Plaza.

Zaproszenie na uroczystą premierę

Film ten jest opowieścią opartą na autentycznej historii lubelskiego nauczyciela historii Macieja Białka. Jest to szczególna historia nauczyciela, który w pewnym momencie swojego życia zaczyna tracić wzrok. Po chwilowym załamaniu i próbie samobójczej, postanawia nie poddawać się. W sposób bardzo inteligentny radzi sobie z nasilającą się ślepotą i z coraz większymi ograniczeniami z tego powodu. Poza nielicznymi przyjaciółmi i znajomymi nikt nie dostrzega jego niepełnosprawności.

Nauczyciel Maciej Białek i radny RM Lublin Stanisław Brzozowski

Odtwórca głównej roli ze Stanisławem Brzozowskim

Film dostarcza wiele emocji, ale również zawiera w sobie pozytywne przesłanie, szczególnie dla tych wszystkich, którzy codziennie zmagają się z jakąś niemocą. Mówi o tym, że wola i determinacja są w stanie pokonać wszystkie, wydawało by się z pozoru, niemożliwe do pokonania problemy.

Z jednym z aktorów

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę to, autentyczne i aktualne widoki naszego miasta Lublina.
Polecam ten film również z powodu wartości artystycznej i znakomitej gry aktorów.

Przed rozpoczęciem

W oczekiwaniu na premierę filmu

Ten film powinni obejrzeć nie tylko niepełnosprawni, ale też pełnosprawni. Nikt z nas nie może wiedzieć, jakie nieszczęście i jakie problemy mogą go spotkać jutro. Często z niepełnosprawnością, która spada nagle na człowieka dojrzałego wiekiem, trudniej sobie poradzić niż z niepełnosprawnością od urodzenia.

Aktorzy i producenci Carte Blanche

Stanisław Brzozowski

Radny Rady Miasta Lublin

PRAWA

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: